Çelikel Vakfı – Alev Topları Burs Programı Başvuruları – 2019

Alev Topları Burs Programı - Çelikel Vakfı
Daha Fazla Göster

Çelikel Vakfı tarafından gençlere sunulan Alev Topları Burs Programı için 2019 yılı başvuruları başladı. Çelikel Vakfı 2019 yılı Burs Başvurusu hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

Rıdvan Çelikel tarafından 2007 yılında kurulan Çelikel Vakfı tarafından gençlere Alev Topları Programı adı altında sunulan Burs, Sosyal ve Kültürel Gelişim Destek programı bu sene 8. Yılına girdi.

Başarılı ve İhtiyaç Sahibi öğrencilere sunulan 12 Aylık Burs Desteğinin yanı sıra Alev Topları Programı üzerinden öğrencilere eğitimler, sanatsal ve kültürel etkinliklere katılım, dergi abonelikleri, kitap hediyeleri gibi birçok destek de sunuluyor.

 

Burs Başvuruları İçin Son Gün 3 Eylül 2019

Çelikel Vakfı tarafından yapılan duyuruya göre 2019 yılı Burs Başvuruları ÖSYM’nin YKS yerleştirme sonuçlarını ilan etmesini izleyen ilk iş günü elektronik ortamda başlayacak ve 3 Eylül 2019 Salı günü saat 17.00’a kadar devam edecek.

Program detayları, başvuru ve kabul süreçleriyle ilgili tüm bilgiye www.celikelegitimvakfi.org adresinden ulaşabilirsiniz.

 

 

Başvuru Başlangıcı  YKS Sonuçlarından Sonraki İş Günü
Başvuru Bitişi  3 Eylül 2019 – Saat 17:00
Başvuru Yeri  www.celikelegitimvakfi.org
Burs Süresi  12 AY
2019 / 2020 Yılı Burs Miktarı 700 TL
Sunulacak Ek İmkanlar Atölye ve Seminerler,

Sanatsal Faaliyetler,

Kitap ve Dergi Abonelikleri,

İKSV Sarı lale Kart Aboneliği,

Akran Danışmanlık Sistemi,

Profesyonel Gelişim Desteği

 

Alev Topları Burs Programı - Çelikel Vakfı

 

Çelikel Vakfı – Alev Topları Başvuru Süreci

Aşağıdaki takvimi, 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) kontenjanları kapsamında Üniversiteye yeni kayıt tarihlerinin Ağustos ayının 3. haftasında olacağını öngörerek hazırladık.

2019 ÖSYM takviminin değişmesi gibi gerekçelerle Çelikel Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu kararı ile, bu takvimde çeşitli güncellemeler yapabiliriz. Başvuru başlangıç tarihi, en erken, ÖSYM’nin yerleştirme sonuçlarını ilan etmesini izleyen ilk iş günü olabilir.

 

Başvurular

  • Elektronik Ortamda Başvuruların Alınması için Son Gün 3 Eylül 2019 Salı, 17:00’a kadar

 

Ön Değerlendirme

Başvuru koşullarını sağlamayan adaylara ayrıca bildirim yapılmayabilir. Ön değerlendirmeler sonucunda uygun bulunan adaylardan ön değerlendirme belgeleri talep edilir.

  • Ön Değerlendirmeler 3 – 4 Eylül 2019
  • Ön Değerlendirme Sonuçlarının Duyurulması 6 Eylül 2019 Cuma, 12:00 itibariyle
  • Ön Değerlendirme Belgelerinin Teslimi için Son Gün 17 Eylül 2019 Salı, 17:00’a kadar

 

Ön değerlendirme belgelerini eksik teslim eden ya da ilan edilen son tarihe kadar teslim edemeyen ve/veya elektronik başvuru formunda beyan ettiği bilgileri ile sunduğu belgelerdeki bilgileri arasında tutarsızlık olduğu tespit edilen adaylar değerlendirme dışı bırakılır. Yukarıda belirtilen tarihe kadar belgelerin vakfımıza ulaşmış olması gerekir, kargo firmasından kaynaklanacak gecikmeler için esneklik sağlanmaz.

 

Seçmeler

Mülakatlar, Vakfımızın İstanbul’daki genel merkezinde gerçekleşir.

  • Grup Mülakatlarına Davet 26 Eylül 2019 Perşembe
  • Grup Mülakatları 5 – 6 Ekim 2019 9:30 – 17:00
  • Grup Mülakat Sonuçlarının Duyurulması ve Bireysel Mülakatlara Davet 14 Ekim 2019 Pazartesi
  • Bireysel Mülakatlar 18 Ekim 2019 Cuma, 9:30 – 17:00

 

Programa Kabul

  • Değerlendirme Sonuçlarının Duyurulması 24 Ekim 2019 Perşembe, 15:00 itibariyle

 

Oryantasyon

  • Tanışalım & Kaynaşalım (Oryantasyon) 9 Kasım 2019 Cumartesi Saatleri ayrıca duyurulacak.

 

Çelikel Vakfı – Alev Topları Programı Tanıtım Metni

Vakıf tarafından gönderilen Alev Topları Programı tanıtım metni aşağıdaki gibidir.

Adını, Mustafa Kemal Atatürk’ün, 1923 yılında daha nitelikli eğitim almak üzere yurt dışına gidecek gençlere yazdığı telgrafta, “Sizleri birer kıvılcım olarak yolluyorum, alevler olarak geri dönmelisiniz” anekdotundan alan “Alev Topları Programı”, 8. senesinde de kıvılcımlarına sağladığı desteği sürdürüyor.

Kişisel farkındalığı yüksek, iletişim becerileri kuvvetli, sosyal sorunlara kalıcı çözümler üretebilen, etik bakış açısına sahip bireylerin yetişmesine olanak sağlamak için Rıdvan Çelikel’in kurduğu Çelikel Eğitim Vakfı tarafından hayata geçirilen program, bursiyerleri için sürekli gelişim ekosistemi sağlıyor, onlarla sürekli iletişim ve etkileşimi önemsiyor.

Burs desteğinin yanı sıra bursiyerlere sosyal ve kültürel gelişim fırsatları sağlanacak.

Program kapsamında, kıvılcımlara 2019-20 eğitim öğretim yılı için, 12 ay boyunca aylık 700 TL tutarında burs desteği verilecek. Bununla beraber, program kapsamında, her kıvılcım grubuna özel tasarlanan duygusal ve sosyal gelişim odaklı atölye ve seminerler, sanat faaliyetlerine katılım, kitap hediyeleri, dergi ve İKSV Sarı Lale Kart abonelikleri gibi destekler ile kıvılcımların kültürel ve sosyal gelişimine katkı sağlanıyor. Bunların yanı sıra, yeni kıvılcımların “Akran Danışmanlık Sistemi” ile deneyimli kıvılcımlardan alacakları danışmanlık desteği ise, üniversitenin ilk yıllarındaki uyum süreçlerini kolaylaştırıyor. Ayrıca, Çelikel Eğitim Vakfı’nın çeşitli proje ve programlarında  sürdürülebilir gönüllülük imkanı yakalayan kıvılcımların ilgi alanlarını etki alanlarına dönüştürerek değer yaratmaları ve sosyal becerilerini deneyimleyerek geliştirebilmeleri de hedefleniyor. “Profesyonel Gelişim Desteği” ile mezuniyet öncesi staj olanakları ve profesyonel çalışma hayatları için kariyer danışmanlığı desteği de alan kıvılcımlar her yönden daha donanımlı bireyler olmaya hazırlanıyor.

Mezun kıvılcımlardan Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Lisans Programı mezunu Ekin Tünçok Alev Topları Programı’nı şu sözlerle anlattı: “Alev Topları Programı, gönüllülük, takım çalışması, etik, insan hakları ve iş hayatına yönelik pek çok eğitim ile kişiye farklı bakış açıları katıyor. Aynı zamanda, gerek gönüllülük süreçlerinde gerek hedeflerimizde inisiyatif alabilmeyi öğretiyor. Önemli kavramların üzerine düşünmemizi, düşünmekle kalmayıp harekete geçmemizi sağlıyor. ’

Başvuru için temel koşul, 2019 YKS kontenjanları kapsamında İstanbul’daki devlet üniversitelerinin lisans programlarına ya da vakıf üniversitelerinin tam burslu lisans programlarına yeni kayıt hakkı kazanmış olmak. Adaylar, programa dahil olma kriterlerini taşımaları ve ön değerlendirme kontenjanı kapsamına girerek gerekli belgeleri ilan edilen süreler içerisinde teslim etmeleri durumunda değerlendirmeye alınacak. Ön değerlendirmede uygun bulunan adaylar, önce grup mülakatına, uygun görülmeleri halinde ise ikinci aşama olan bireysel mülakata davet edilecek. Mülakatlardaki jüri kurullarında ise artık mezun kıvılcımlar da yer alacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti