Çelikel Eğitim Vakfı 2018/2019 Üniversite Burs Duyurusu

Çelikel Eğitim Vakfı Burs Başvurusu
Daha Fazla Göster

Çelikel Eğitim Vakfı tarafından Alev Topları Programı ile 7 yıldır sürdürülen burs programının 2018/2019 yılı başvuruları başladı.

Vakıf tarafından başvurular Yerleştirme Sonuçlarının açıklanması ile başlatılmış olup 13 Eylül 2018 tarihi 17.00’a kadar devam edecektir.

Program kapsamında verilecek olan bursların İstanbul sınırları içerisindeki Üniversite Öğrencilerini ilgilendirdiğini belirtmemiz gerek. Çelikel Eğitim Vakfı henüz İstanbul Dışı Üniversiteler için Burs İmkanı sunmuyor.

 

Program Kapsam ve İçeriği

Alev Topları Programı kapsam ve içeriği Yönetim Kurulu kararı ile yıllara göre değişkenlik gösterebilir. 2018 – 19 eğitim öğretim yılı için Alev Topları Programı kapsam ve içeriği aşağıdadır:

 • Burs Desteği: Yılda 12 ay süre ile 2018 – 19 eğitim öğretim yılı için aylık burs desteği 650 TL olacak şekilde,
 • Eğitim Programı: Her kıvılcım grubu için ayrı ayrı olmak üzere ve 4 yıl olarak tasarlanmış duygusal ve sosyal gelişim odaklı atölye ve seminerler,
 • Kültürel Gelişim Desteği: Konser, tiyatro biletleri ile müze ve sergi ziyaretleri, kitap hediyeleri, Müze Kart Plus, Herkese Bilim Teknoloji (HBT) Dergisi ve edebiyat dergisi abonelikleri, (Kıvılcım 4 grubu için Bavul Dergisi, Kıvılcım 5 grubu için Kafa Dergi aboneliği, Kıvılcım 6 ve 7 grupları için Müze Kart Plus, Kıvılcım 7 grubu için HBT Dergi aboneliği, tüm kıvılcımlarımız için Program’dan bursiyerlik ilişkisi kesilmediği sürece ve ömür boyu Sanal Yazı Evi aboneliği)
 • Akran Danışmanlık Sistemi (ADS): Yeni kıvılcımlarımızın ilk yıllarında uyum süreçlerini kolaylaştırabilmek için deneyimli kıvılcımlar ile akran danışmanlık desteği
 • Gönüllülük ve Deneyim Fırsatı: Yürüttüğümüz çeşitli proje ve programlar kapsamında kıvılcımlarımızla birlikte değer üretiyoruz. (Alev Topları Programı yeni kıvılcım seçme ve değerlendirme sürecinde mülakat organizasyonlarında, Eğitimde Geniş Açı Programı kapsamında Kodlama Atölyeleri Projesi’nin koordinasyon ve yürütücülüğünde, Yönderlik Programı kapsamında proje ekibi olarak ölçme – değerlendirme, eğitim ve saha çalışmaları asistanlığında,…)
 • Profesyonel Gelişim Desteği: Staj olanakları ve mezuniyetleri öncesinde, akademik ya da profesyonel çalışma hayatlarının ilk yıllarında veya ilerleyen yıllarda kariyer danışmanlığı (Anel Grup çalışanları gönüllülerimizin desteğine ve kıvılcımlarımıza doğrudan destek olabilecek, alanında uzman kişiler ile görüşmeleri için de aracı olabiliyoruz: Ön yazı ve/veya özgeçmiş hazırlamak, seçme ve yerleştirme süreçlerine ilişkin bilgilendirmek, sektör, meslek, uzmanlık alanı seçme gibi konularda yönlendirmek, staj ve/veya iş başvurularında referans desteği sağlayabilmek, profesyonel gelişim, çalışma hayatına uyum gibi konularda yönderlik desteği vermek)

 

Çelikel Vakfı - Burs Başvuru Süreci

 

Başvuru Süreci

Başvurular, 13 Eylül 2018, Perşembe günü saat 17.00’a kadar  “Alev Topları Programı Başvuru Sistemi” aracılığıyla elektronik ortamda alınacaktır. Elektronik başvuru başlangıç tarihi, en erken, ÖSYM’nin yerleştirme sonuçlarını ilan etmesini izleyen ilk iş günü olabilir.

Adayların elektronik başvuru formunda beyan ettikleri tüm bilgilerin doğru ve eksiksiz olması adayın sorumluluğundadır.

ÖNEMLİ NOT: Adaylar ile iletişime geçilecek duyuru kanallarımız, Çelikel Eğitim Vakfı internet sitesi ile adayların elektronik posta (e-posta) adresleridir. Özel durumlarda, adaylar ile kişisel telefon numaraları üzerinden de iletişime geçilir. Bu nedenle, başvuru yapan tüm adayların elektronik başvuru formunda beyan ettikleri iletişim bilgilerinin aktif ve kullanımda olması gerekir.

 

Alev Topları Programı Başvuru Sistemi

Alev Topları Programı Başvuru Sistemi aracılığıyla elektronik başvuru yapabilmeniz için 2 aşama bulunur. Her 2 aşamayı tamamlamadan başvurunuz “Başarılı Başvurular” listesine giremez ve bu sebeple ön değerlendirmeye alınamaz:

 • Ön Kayıt: Sisteme giriş yaptığınızda karşınıza çıkan ilk ekran “Ön Kayıt” ekranıdır. Ön Kayıt ekranında istenen tüm bilgileri doğru ve eksiksiz girip, “Ön Kaydını Tamamla” butonuna tıkladığınızda; ön kayıt ekranında girdiğiniz e-posta adresinize aktivasyon e-postası düşer. Bu e-posta ön kaydınızı tamamladığınıza dair bilgilendirme olup; e-postada sizi Başvuru Formu’na yönlendirecek bağlantı da yer alır. Gelen kutunuzda böyle bir mesaj göremezseniz lütfen “Gereksiz/İkincil/Junk” kutularınızı da kontrol ediniz. Çünkü, mesajımız virüs olarak algılanmış olabilir.
 • Başvuru Formu: Başvuru koşullarını sağlayıp/sağlamadığınıza ilişkin ön değerlendirmeyi yapabilmek için iletişim, aile, gelir ve akademik bilgilerinizi girebileceğiniz form ekranıdır. Bu formda istenen tüm bilgileri doğru ve eksiksiz girip, formu sisteme kaydettiğinizde başvurunuz tarafımıza başarıyla ulaşır.

 

Başvuru Şartları

 • 2018 YKS’ ye girmiş olan,
 • İstanbul’daki devlet üniversitelerinin lisans programlarına veya vakıf üniversitelerinin lisans programlarının tam burslu kontenjanlarına yeni kayıt hakkı kazanmış ve kayıt hakkı kazandığı program için Üniversiteye kayıt işlemlerini tamamlamış/tamamlayacak olan,
 • Merkezi yerleştirme puanıyla öğrenci alan lisans programlarına yeni kayıt hakkı kazananlardan ilgili lisans programına yerleştirme puan türünde aşağıda belirtilen başarı sıralamaları dâhilinde olan,
 • Ailede kişi başına düşen aylık ortalama net gelir seviyesi 2.000 TL ve altı olan her aday başvurabilir.

 

Yerleştirme Puan Türü        Başarı Sıralaması
Sayısal Puanı İlk 30.000’e girenler (30.000 dâhil)
Eşit Ağırlık Puanı İlk 15.000’e girenler (15.000 dâhil)
Sözel Puanı İlk 10.000’e girenler (10.000 dâhil)
Dil Puanı İlk 5.000’e girenler (5.000 dâhil)
TYT Puanı İlk 10.000’e girenler (10.000 dâhil)

 

Başvuru ve diğer detaylar için http://celikelegitimvakfi.org/pages/1614/421/f/tr-TR/Basvuru_Kabul.aspx adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca diğer Burs Duyuruları için https://www.facebook.com/groups/burskredi/ sayfasını takibe alabilirsiniz.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti