Celal Bayar Üniversitesi 2017 Yılı Yaz Okulu Duyurusu

Celal Bayar Üniversitesi Logo
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Celal Bayar Üniversitesi tarafından 2017 yılında açılacak olan Yaz Okulu ile alakalı üniversite tarafından paylaşılan Kayıt Tarihleri, Harç Ücretleri ve Başvuru Süreçlerini sizler için bir araya getirdik.

Celal Bayar Üniversitesi 2017 yılında Yaz Okulu Açmayacağı bilgisini öğrencilerle paylaştı. Dileyen Celal Bayar Üniversitesi öğrencileri farklı üniversitelerden ders alabilirler.

Üniversite tarafından yapılan duyuru şu şekildedir.

Üniversitemiz öğrencileri, birimlerinden onay almak şartı ile 2016-2017 eğitim öğretim yılından itibaren, kayıtlı oldukları programın içinde bulunulan eğitim öğretim yılındaki taban puanından daha yüksek bir programdan yaz okulundan en fazla 3 (üç) ders alabilirler.

Mezun olabilmek için lisans öğrencileri 240 AKTS, ön lisans öğrencileri ise 120 AKTS kredisini tamamlamak zorunda olduklarından, yaz okulundan ders alırken alınacak dersin programdaki dersin AKTS kredisinden düşük olmamasına dikkat edilmesi gerekir. Düşük AKTS’li ders alınması durumunda eksik kalan AKTS, kayıt yenileme döneminde fazladan alınacak seçmeli ders/dersler ile tamamlanması gerekir.

Yaz Okulu açacak olan diğer üniversitelerin listesine aşağıdaki link üzerinden erişebilirsiniz.

 

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!