Çankaya Üniversitesi 2019 Yaz Okulu Duyurusu ve Akademik Takvim

Çankaya Üniversitesi 2019 Yaz Okulu
Daha Fazla Göster

Çankaya Üniversitesi tarafından açılacak olan 2019 yılı Yaz Okulu ile alakalı Akademik Takvim, Kayıt ve Diğer Duyuruları bir araya getirdik.

Çankaya Üniversitesi tarafından açılacak olan 2019 yılı Yaz Okulu kayıtları 19-20 Haziran 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

Üniversite tarafından belirlenen akademik takvime göre Yaz Okulu dersleri 24 Haziran 2019 tarihinde başlayacak ve 08-09 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacak olan sınavlar ile de son bulacaktır.

Çankaya Üniversitesi tarafından yapılan duyuruları elimizden geldiğince bu sayfa üzerinden sizlere aktarmaya çalışıyor olacağız. Ancak yine de konuyla alakalı olarak daha fazla bilgi almak istemeniz durumunda http://cankaya.edu.tr/ duyurular sayfasını ara ara kontrol etmenizi de öneririz.

Çankaya Üniversitesi

Çankaya Üniversitesi 2019 Yaz Okulu Akademik Takvimi

Üniversite tarafından belirlenen 2019 yılı Yaz Okulu Akademik Takvimi aşağıdaki gibidir.

 

19-20 Haziran 2019 Öğretim Ücretlerinin Ödenmesi
21 Haziran 2019 Yaz Öğretimi Kayıtları
24 Haziran 2019 Yaz Öğretimi Başlangıcı
07 Ağustos 2019 Yaz Öğretimi Bitişi
15 Temmuz 2019 Demokrasi ve Milli Birlik Günü (1 gün)
17 Temmuz 2019 Dersten Çekilmek İçin Son Gün
08-09 Ağustos 2019 Yaz Öğretimi Bitirme Sınavları
18 Ağustos 2019 Yaz Öğretimi Bitirme Sınav Sonuçlarının ÖİDB’na Teslim Edilmesinin Son Günü
19 Ağustos 2019 Yaz Öğretimi Bitirme Sınav Sonuçlarının İlan Edilmesi

 

Çankaya Üniversitesi 2019 Yaz Okulu Kayıt ve Ücret Bilgileri

 • 2018-2019 Akademik yılı Yaz öğretimi ücreti kredi başına KDV dahil 610 Türk Lirası; (üniversite dışından gelenler için 750 TL.) İngilizce Hazırlık Programı Yaz öğretimi ücreti de KDV dahil 2.500 Türk Lirası’dır.
 • Üniversitemiz bölümlerine ÖSYS ile tam burslu, %75 burslu, %50 burslu ve %25 burslu yerleşen öğrencilerimize (Hazırlık Sınıfı hariç) tanımlı Yaz öğretimi bursu verilmekte olup, belirtilen burslar Yaz öğretiminde açılan derslerden en çok 2 tanesine tam burslu, %75 burslu, %50 burslu ve %25 burslu olarak kayıt yaptırabilmeyi sağlamaktadır.
 • Öğrencilerimiz, Yaz öğretimi ücretlerini yalnızca VakıfBank’ın Türkiye’deki tüm şube, ATM’lerinden ve internet bankacılığından Öğrenci Numarasıyla yatırabilecektir.
 • Yaz öğretiminde bir öğrenci toplam kredisi 12’yi aşmamak üzere en çok üç ders alabilmektedir.
 • Tanımlı Yaz öğretimi bursundan yaralanan öğrencilerimiz Yaz Öğretimi Yönetmeliği kapsamında 3. Bir derse kayıt yaptırmak isterlerse, o ders için kurumsal kredi başına 610 TL. ücret yatırmaları gerekmektedir.
 • Yaz öğretiminde açılabilecek dersler internet sayfamızda ilan edilecek olup, Yaz öğretimi ücret ödemeleri 19-20 Haziran 2019 tarihlerinde; ders kayıtları da 21 Haziran 2019 tarihinde yapılacaktır. Yaz öğretimi dersleri 24 Haziran 2019 tarihinde başlayacaktır. 21 Haziran 2019 tarihinden sonra kayıt işlemi yapılmayacaktır.
 • Yaz öğretiminde ders ekleme veya ders bırakma işlemi yapılamaz, sadece dersten “W” notu ile çekilme işlemi uygulanır. Yaz öğretimindeki bir dersin açılması kesinleştiğinde, dersten çekilen öğrencinin ders için ödediği Yaz öğretimi ücreti iade edilmez.
 • Öğretim ücretlerini 19-20 Haziran 2019 tarihleri arasında yatıran öğrencilerin ücret bilgileri programa otomatik aktarılacak olup, öğretim ücretini zamanında ve eksiksiz yatıran öğrenciler ders kayıt programı açıldığında programa girebileceklerdir. Öğretim ücreti sebebiyle programa giriş yapamayan öğrencilerin dekontları ile birlikte Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na başvurmaları gerekmektedir.
 • Öğrenciler kayıt işlemlerini okul dışından veya okuldaki internet laboratuvarlarından kendileri yapacaklardır. Ders kayıt programına giriş yapan öğrenciler Yaz öğretiminde açılan dersleri göreceklerdir.
 • Yönetmelik çerçevesinde alacakları dersleri seçtikten sonra gruplara yerleştir butonuna tıklayarak seçmiş oldukları derslere yerleştirileceklerdir. Ders programında çakışma olan öğrencileri sistem uyaracak, derslerin hangi saatlerinin çakıştığını kayıt ekranında bildirecektir. Öğrenci saatleri çakışan dersi, tüm sorumluluğu kendinde olmak kaydıyla, isterse çakışmasına rağmen alabilecektir. Derslerini seçen öğrencilerin kayıt işlemini tamamlaması için danışmanından onay alması gerekmektedir. Kayıt işlemi danışman sisteminden danışman ve öğrencinin birlikte verecekleri onay ile sonlandırılacaktır.
 • Hazırlık Sınıfı öğrencilerinin kayıt sistemine girmeleri ve kayıt ekranında bulunan kaydet butonuna basmaları yeterli olacaktır.
 • Öğrencilerimize önemle duyurulur.
 • Özel Öğrenci Statüsünde Üniversite Dışından Kayıt Yaptıracak Öğrenciler Aşağıdaki Hesap Numarasını Kullanabilirler.

 

Açılması muhtemel derslerin listesi için Tıklayınız 

 

 • VAKIFLAR BANKASI
 • BANKOMAT HESAP NO : TR280001500158007260429262
 • HESAP ADI : ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ

 

Çankaya Üniversitesi tarafından ilgili duyurular yapıldıkça bizlerde bu sayfa üzerinden sizlere bilgi vermeye çalışıyor olacağız.

Ancak yine de konuyla alakalı olarak daha fazla bilgi almak istemeniz durumunda http://cankaya.edu.tr/ duyurular sayfasını ara ara kontrol etmenizi de öneririz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti