Boğaziçi Üniversitesi 2016 Yaz Okulu Duyurusu

Boğaziçi Üniversitesi 2016 Yaz Okulu
Boğaziçi Üniversitesi 2016 Yaz Okulu
Daha Fazla Göster

Boğaziçi (BOUN) Üniversitesi tarafından 2016 yılında açılacak olan Yaz Okulu hakkında detaylı bilgileri, Harç Ücretlerini ve Akademik Takvimi sizler için bir araya getirdik.

Boğaziçi Üniversitesi Yaz Dönemi Güzel Sanatlar, Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri, Eğitim, Tarih, Dil Bilimleri ve Mühendislik alanlarında yoğunlaştırılmış eğitim veren 7 haftalık bir programdır.

Bu program dahilinde her yıl 250’yi aşkın ders açılmakta ve sizlere gerek kendi bünyesinden gerekse yurt içi ve yurt dışından alanında isim yapmış akademisyenlerle buluşma imkanı sunmaktadır.

Eğitim dili İngilizce olan Boğaziçi Üniversitesi Yaz Dönemi’nde aksi belirtilmedikçe tüm dersler İngilizce olarak verilmektedir. Bu eğitim döneminde öğrenciler en fazla 10 kredi veya 3 ders alabilirler.

Özel öğrencilerin fazla kredi ve ders talepleri öğrencinin isteği ve başvurusu üzerine Yaz Dönemi Yönetim Kurulu tarafından değerlendirilir. BÜ öğrencilerinin fazla ders talepleri ise kayıtlı oldukları Fakülte Yönetim Kurulu tarafından değerlendirilir.

Yaz Dönemi’ne kayıtlı tüm öğrenciler Boğaziçi Üniversitesi’nin sosyal-kültürel tüm olanaklarından faydalanabileceklerdir.

Güney Kampüs’te açık yüzme havuzu ve tenis kortları bulunmaktadır. Uçaksavar Kampüs içinde bir futbol sahası ve atletizm pisti ile tam donanımlı bir spor salonunun bulunduğu bir spor kompleksi yer almaktadır.

Ayrıca Yaz Dönemi süresince size verilecek olan kimlik kartı ile kütüphaneyi kullanabilir, muhteşem olanaklarının yanısıra, ayrıcalıklı eğitiminden Boğaziçi Üniversitesi’nin tarihi dokusu eşliğinde faydalanabilirsiniz.

Güney Kampüs’e 5 dakika, Akmerkez’e 10 dakika mesafedeki Uçaksavar Kampüs’te bulunan ve son derece modern bir yurt özelliğini taşıyan Superdorm ve ayrıca Uçaksavar Yurdu isteyen öğrencilerimizin Yaz Dönemi boyunca barınma ihtiyaçlarını karşılayacaktır.

 

Boğaziçi Üniversitesi 2016 Yaz Okulu Takvimi

Boğaziçi Üniversitesi tarafından 2015/16 Eğitim ve Öğretim Yılından uygulanacak olan Yaz Okulu Takvimi aşağıdaki gibidir.

 

Ön kayıt ve Çevrimiçi Uygulama Başlangıç Tarihi 4 Ocak 2016
Misafir Öğrenci Kayıt Başlangıç Tarihi 9 Mayıs 2016
Kayıtların Son Günü 15 Haziran 2016
Oryantasyon Programı 15 Haziran 2016
Derslerin İlk Günü  16 Haziran 2016
Geç Kayıt ve Ders Değiştirme 16-24 Haziran 2016
Dersten Çekilme Dönemi 13 – 14 Temmuz 2016
Derslerin Son Günü 5 Ağustos 2016
Final sınavları 6 – 9 Ağustos 2016

 

Kayıt Ücretleri

Boğaziçi Üniversitesi tarafından 2015/16 Eğitim ve Öğretim Yılından uygulanacak olan Yaz Okulu Ücretleri aşağıdaki gibidir.

 

Normal Kayıt – Kredi Başına Öğrenim Ücreti 300 $
Başvuru Ücreti 110 $
Geç Kayıt – Kredi Başına Öğrenim Ücreti 330 $
Başvuru ücreti 220 $
Superdorm 850 $

 

Daha fazla detay için http://www.summer.boun.edu.tr/Useful.aspx sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti