Bir.One. Öğrenci Teşvik Bursu Başvuruları Başladı

Bir.One. Öğrenci Teşvik Bursu Başvuruları Başladı
Bir.One. Öğrenci Teşvik Bursu Başvuruları Başladı
Daha Fazla Göster

Bir.One. Sosyal Destek Platformu tarafından 2016/2017 Eğitim ve Öğretim yılında toplamda 6 Öğrenciye 12 ay boyunca verilecek olan Teşvik Bursu için başvurular başladı.

Bursa başvuru yapabilmek için aranılan ilk şart elbette ki Aktif bir Sosyal Yardımlaşma ruhuna sahip olmak.

Yani ilk madde hayvan hakları, insani yardım, insan hakları, çevrecilik, sosyal girişimcilik konularının birinde veya birden fazlasında farkındalık sahibi olmak ve aktif çalışmalar yürütüyor olmak.

Şimdi geçelim diğer şartlara, yapılacak olan ödemelere ve başvuru şartlarına.

 

 

 

 

Burs Verilecek Öğrenci Sayısı: 6

Son Başvuru Tarihi: 12 Eylül 2016

Ödenecek Burs Miktarı: 200 TL

Burs, 6 adet üniversite öğrencisine, aylık 200 TL olarak, sömestr ve yaz tatilleri de dahil olmak üzere 12 ay boyunca, her ayın 16’sında ödenecektir. Burs her dönem sonunda öğrencinin akademik ortalaması (yarıyıl not ortalaması) 2.50 olduğu sürece, öğrenim süresi boyunca devam edecektir.

Her yaş, bölüm ve sınıftan öğrenci başvurabilir. Vatandaşlık sınırlaması yoktur. İlk burs 16 Eylül 2016 tarihinde verilecektir.

 

Başvuru Koşulları:

  • Hayvan hakları, insani yardım, insan hakları, çevrecilik, sosyal girişimcilik konularının birinde veya birden fazlasında farkındalık sahibi olmak ve aktif çalışmalar yürütüyor olmak,
  • Bir devlet üniversitesinde 4 yıllık bir bölüme kayıtlı olmak, bir devlet üniversitesinde yüksek lisans yapıyor olmak veya bir vakıf üniversitesinde tam burslu okuyor olmak fakat üniversiteden aylık harçlık almıyor olmak,
  • Üniversite öğrenimi boyunca genel not ortalaması 2.50’nin altına düşmemiş olmak,
  • Kredi ve Yurtlar Kurumu harç ve öğrenim kredileri dışında hiçbir kurumdan burs almıyor olmak.
  • ğrencinin hayvan sömürüsüne karşı olması, aynı zamanda bu sömürünün ekolojik dengede yarattığı hasarın farkında olması ve vegan olması tercih sebebidir. Bunun takibini yapamayacağımız için, bu bir şart değildir.

 

Başvuru şekli:

Facebook sayfamızdan mesaj şeklinde fotoğraflanmış ya da scan edilmiş şekilde gönderilecek belgeler:

  • Öğrenci belgesi
  • Güz 2016 dönemine kadarki transkriptleriniz,
  • Belirtilen alanlardaki çalışmalarınızı özetleyen ve bursun neden size verilmesini düşündüğünüzü anlatan başvuru/niyet mektubu.

Son Başvuru tarihi 12 Eylül 2016’dır.

Not: Özetle, kendinden başkasına (hayvan, insan, çevre, vb.) faydası olması gerektiğine inanan ve bunu somut projeler üreterek ya da mevcut projelere destek vererek hayata geçiren öğrencileri teşvik etmek ve desteklemek istiyoruz. Şu an için sadece geçen seneden 3, bu sene 6 kişi olmak üzere 9 öğrenciye burs verebiliyoruz. Fakat daha fazla destekçi gönüllü olursa bu sayı artabilir. Siz de bir öğrencinin teşvik bursunun bir kısmını karşılamak isterseniz bize yazın.

Kredi alıyor olmak başvuruya kesinlikle engel değildir. Geri ödemeli kredilerin, öğrencileri hayata borçlu başlatması bizi oldukça rahatsız ediyor. Hatta kredi alan bir öğrencinin BİR.ONE. bursu aldıktan sonra, kredisini iptal edebilme ihtimali de bizi sevindirir fakat miktarın bir kişinin tüm ihtiyaçlarını karşılayamayacağının farkındayız. Öğrencinin ailesinin ekonomik durumunu kontrol edecek bir mekanizmamız yok. Tabii ki öncelikli olarak ihtiyaç sahiplerinin başvurmasını teşvik ediyoruz.

https://www.facebook.com/B1R.ONE/

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti