Beykoz Üniversitesi 2019 Yaz Okulu Duyurusu ve Akademik Takvim

Beykoz Üniversitesi 2019 Yaz Okulu
Daha Fazla Göster

Beykoz Üniversitesi tarafından açılacak olan 2019 yılı Yaz Okulu ile alakalı Akademik Takvim, Kayıt ve Diğer Duyuruları bir araya getirdik.

Beykoz Üniversitesi tarafından açılacak olan 2019 yılı Yaz Okulu kayıtları 27 Mayıs – 19 Haziran 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

Üniversite tarafından belirlenen akademik takvime göre Yaz Okulu dersleri 24 Haziran 2019 tarihinde başlayacak ve 19 ‐ 23 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacak olan sınavlar ile de son bulacaktır.

Beykoz Üniversitesi tarafından yapılan duyuruları elimizden geldiğince bu sayfa üzerinden sizlere aktarmaya çalışıyor olacağız. Ancak yine de konuyla alakalı olarak daha fazla bilgi almak istemeniz durumunda https://www.beykoz.edu.tr/  duyurular sayfasını ara ara kontrol etmenizi de öneririz.

Beykoz Üniversitesi Logo

Beykoz Üniversitesi 2019 Yaz Okulu Akademik Takvimi

Üniversite tarafından belirlenen 2019 yılı Yaz Okulu Akademik Takvimi aşağıdaki gibidir.

 

YAZ OKULU BAŞVURU ve KAYITLARI 27 Mayıs ‐ 19 Haziran 2019
YAZ OKULUNDA AÇILACAK DERSLERİN İLANI 21 Haziran 2019
YAZ OKULU BAŞKA YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARINDAN DERS ALMA İZİNLERİN BAŞLANGICI 24 Haziran 2019
YAZ OKULU DERSLERİNİN BAŞLANGICI 24 Haziran 2019
DERS EKLEME‐BIRAKMA 24 ‐ 28 Haziran 2019
ARASINAVLAR 8 ‐ 12 Temmuz 2018
YAZ OKULU DERSLERİNİN SON GÜNÜ 9 Ağustos 2019
YAZ OKULU SONU SINAVLARI 19 ‐ 23 Ağustos 2019
YAZ OKULU FİNAL SINAVLARININ ÖĞRENCİ OTOMASYON SİSTEMİNE GİRİLMESİ İÇİN SON TARİH 27 Ağustos 2019 / 11:00
YAZ OKULU YILSONU VE HARF BAŞARI NOTLARININ İLANI 27 Ağustos 2019
YAZ OKULU MEZUNİYET TEK DERS SINAVI BAŞVURUSU İÇİN SON TARİH 4 Eylül 2019 / 17:00
YAZ OKULU MEZUNİYET TEK DERS SINAVI 5 Eylül 2019

 

 

Beykoz Üniversitesi 2019 Yaz Okulu Ders Kayıt Duyurusu

Beykoz Üniversitesi 2018-2019 Yaz Öğretimi kayıtları başlamıştır. Başvuru ve kayıtlar 19 Haziran 2019 tarihlerine kadar devam edecektir. Kayıtlarınızı ois.beykoz.edu.tr adresinden Ders Seçme ekranından yapabilirsiniz.

OİS’ten ders seçimini yaparak mali yükümlülüğünü yerine getiren öğrencilerin ders kaydı kesinleştirilecektir. Yaz öğretiminde açılması kesinleşen dersler 21 Haziran 2019 tarihinde Üniversitemiz web sayfasında ilan edilecektir. Yaz öğretimi derslerinin başlangıcı 24 Haziran 2019 Pazartesi günüdür.

 

Yaz Öğretimi Esasları;

 • Yaz öğretiminde açılacak derslerin belirlenmesinde dikkate alınacak asgari katılımcı öğrenci sayısı minimum 8’dir.
 • Öğrenciler yaz öğretiminde en fazla 15 AKTS’lik ders alabilir. Mezun olma durumundaki öğrenciler İlgili Yönetim Kurullarının önerisi ve Üniversite Yönetim Kurulu’nun kararı ile 6 AKTS’ye kadar ilave ders alabilirler.
 • Öğrenci, normal eğitim-öğretim süresini tamamladığı halde İşyerinde Uygulama Eğitimi dersini alamamış ya da aldığı halde başarısız olmuş ise genel not ortalaması 1,50 ve/veya üzerinde olmak koşuluyla yaz öğretiminde İşyerinde Uygulama Eğitimi dersini alabilir. Yaz öğretiminde alınabilecek maksimum AKTS kredisinin hesaplanmasında İşyerinde Uygulama Eğitimi dersi dikkate alınmaz. Ancak öğrenci İşyerinde Uygulama Eğitimi ile birlikte uzaktan eğitimle verilen derslerden sadece ikisini birlikte alır. (Öğrencilerin kredi limiti sorunu yaşamamaları için öncelikle uzaktan eğitim olarak açılacak dersleri, daha sonra İşyerinde Uygulama Eğitimi dersini OİS’ten seçmeleri gerekmektedir.)
 • Örgün programda okuyan öğrenciler, örgün eğitim ücretlerini ödemeleri koşuluyla, var olan uzaktan eğitim derslerini, toplam ders yükünün %30’unu geçmemek koşuluyla alabilirler.
 • Uzaktan eğitim öğrencileri, örgün eğitim ücretlerini ödemeleri koşuluyla, açılan örgün eğitim derslerini alabilirler.
 • Yeterli öğrenci sayısına ulaşılamadığı için açılamayan derslere kayıtlanan öğrenciler, açılmayan derslerin yerine, açılması kesinleşen diğer dersi/dersleri 24 Haziran 2019 tarihinden itibaren Öğrenci İşleri Müdürlüğüne başvuru yaparak seçebileceklerdir.
 • Öğrenciler, yaz öğretiminde başvuru yaptığı dersin açılamaması halinde almak istedikleri dersi, 24 Haziran 2019 tarihinden itibaren AKTS kredileri aynı ya da daha fazla olmak, ders içerikleri eşdeğer olmak ve azami kredileri aşmamak koşuluyla ilgili akademik birim kurullarının kararı ile diğer yükseköğretim kurumlarından ders alabilirler.
 • Öğrenciler daha önce aldıkları derse ait devam şartını sağlamış olsalar bile, yaz okulunda aldıkları derslere devam etmek zorundadırlar.
 • Yaz öğretimine kayıt yaptıran öğrencilere, açılmayan derslerin ücreti iade edilir. Açılan derslere kesin kayıt yaptıran öğrencilerin ödemiş oldukları ücret, devam şartına bakılmaksızın iade edilmez.

 

Diğer Yükseköğretim Kurumu Öğrencileri;

 • Özel öğrenci statüsünde, öğrencilik durumlarını belgelemeleri ve mali yükümlülüklerini yerine getirmeleri koşuluyla, yaz okuluna kayıt yaptırabilirler. Özel öğrencilere, yaz öğretiminde aldıkları derslerin adını, kredisini ve başarı notunu gösteren bir belge verilir.
 • En az lise son sınıf öğrencisi olan ve bir yükseköğretim kurumuna kayıtlı olmayan kişiler, öğrencilik durumlarını belgelemeleri ve mali yükümlülüklerini yerine getirmeleri koşuluyla, Misafir Öğrenci statüsünde yaz öğretiminde ders alabilirler. Bu öğrencilere yaz öğretiminde aldıkları derslerin adını, kredisini ve başarı notunu gösteren bir belge verilir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti