Beykent Üniversitesi 2017 Yılı Yaz Okulu Duyurusu (Kayıt – Takvim – Ücretler)

Beykent Üniversitesi
Daha Fazla Göster

Beykent Üniversitesi tarafından 2017 yılında açılacak olan Yaz Okulu ile alakalı üniversite tarafından paylaşılan Kayıt Tarihleri, Harç Ücretleri ve Başvuru Süreçlerini sizler için bir araya getirdik.

12 – 13 Haziran 2017 tarihinde ilk ders kayıtlarını alacak olan ve 14 Haziran 2017 tarihinde açılacak dersleri ilan edecek olan Beykent Üniversitesi 14 – 15 Haziran 2017 tarihleri arasında da boşta kalan derslere kayıt işlemleri için süreci aktif edecektir.

 

Beykent Üniversitesi 2017 Yılı Yaz Okulu Akademik Takvimi

Üniversite tarafından Yaz Okulu için belirlenen Akademik Takvim aşağıdaki gibidir.

Tarih İşlemler
12 – 13 Haziran 2017  Yaz Öğretiminde Açılacak Derslerin Belirlenmesi İçin Ders Seçimi ve Mali Kayıt (Öğrenci Otomasyon Sistemi ve Muhasebe ile Yapılacaktır.)
14 Haziran 2017 Yaz Öğretiminde Açılan Derslerin İlanı
14 – 15 Haziran 2017 Açılan Derslerden Yeni Ders Seçme (Mali Kayıt) ve Açılmayan Derslerin Yerine Açılan Ders Alma
19 Haziran 2017 Yaz Öğretimi Derslerinin Başlangıcı
08 Ağustos 2017 Yaz Öğretimi Derslerinin Son Günü
09 – 12 Ağustos 2017 Yaz Öğretimi Sınav Tarihleri
21 Ağustos 2017 Yaz Öğretimi Sonu Üç Ders Sınavı Başvuru Tarihi (Başvurular Öğrenci Otomasyon Sisteminden Yapılacaktır)
23 Ağustos 2017  Yaz Öğretimi Sonu Üç Ders Sınavı Başvuru Değerlendirme Sonucu İlan Tarihi
24 – 25 Ağustos 2017 Yaz Öğretimi Sonu Üç Ders Sınav Tarihi

Beykent Üniversitesi 2017 Yılı Yaz Okulu Şartları

 • Daha önce alınıp başarısız olunan veya başarı notu yükseltilmek istenilen dersler yaz öğretiminde alınabilir.
 • Normal öğretim süresini doldurmuş öğrenciler ile 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılından önce üniversitemize yatay geçiş (Kurumiçi – Kurumdışı) ve dikey geçiş ile kayıt yaptırmış olan öğrenciler daha önce hiç almadıkları dersleri alabileceklerdir.
 • Bir öğrenci yaz öğretiminde en çok üç ders alabilir.
 • Yaz öğretiminde ders ekleme-çıkarma, dersten çekilme ve izinli sayılma işlemi uygulanmaz.
 • Açılacak derslerin tespitinde mali kaydı yapılmış olan ders seçimleri dikkate alınacaktır.
 • Ders açılma şartı mali kaydını yaptırmış en az 10 kişidir.
 • Açılan derslerden çekilme işlemi uygulanamaz, ücret iadesi yapılmaz.
 • Üniversitemiz öğrencileri, almak istedikleri dersler üniversitemizde açılmadığı takdirde başka üniversiteden alabilirler. Bunun için;
  • a) Öğrenci alacağı dersin AKTS, kredi ve ders içeriklerinin uygunluğunu kendi bölüm başkanlığına onaylatması ve fakülte/yüksekokul/meslek yüksekokulu yönetim kurulu kararı ile izin verilmesi gerekir. Başka üniversitede yaz öğretiminden alınacak dersler için, mutlaka fakülte/yüksekokul/meslek yüksekokulu yönetim kurulu kararı alınmış olması gerekir. Öğrenci, kayıtlı olduğu Beykent Üniversitesi fakülte/yüksekokul/meslek yüksekokulu yönetim kurulu kararı ile eşdeğerliği belirlenmemiş bir dersi diğer bir üniversite yaz öğretiminden alamaz.
  • b) Bölüm başkanlığı ve fakülte/yüksekokul/meslek yüksekokulundan onay alınmadan başka üniversiteden alınan dersler kabul edilmez.
  • c) Almak istediği derse ilişkin Beykent Üniversitesi’ne mali kaydını yaptırmak suretiyle başvurmuş ve dersin üniversitemizde açılmamış olması gerekmektedir.

Başka üniversite öğrencileri de üniversitemiz yaz okulunda açılan derslere kayıt yaptırabileceklerdir. Başvuru için kendi üniversitelerinden dersi üniversitemizde alabileceklerine ilişkin yazı getirmeleri gerekmektedir.

Beykent Üniversitesi’nde açılmayan dersler için yatırmış olan AKTS ücretlerinin iadesi 23 Haziran 2017 tarihinden itibaren yapılacaktır.

 

Beykent Üniversitesi 2017 Yılı Yaz Okulu Harç Ücretleri

Ön Lisans AKTS Ücreti:  185 TL

Lisans AKTS Ücreti:  360 TL

 

Beykent Üniversitesi 2017 Yılı Yaz Okulu YÖK Duyurusu

Bilindiği üzere, esas olarak daha önce örgün öğretimde alınmış, devam koşulu sağlanmış ve başarısız olunmuş dersler üniversitemiz yaz öğretiminde alınabilmektedir. Bu uygulamanın istinası olarak daha önce hiç almadıkları dersleri yaz öğretiminde alabilecek öğrenciler ise Beykent Üniversitesi Yaz Öğretimi Yönetmeliği’nin 6. maddesinin 2.fıkrasında belirtilmektedir.

2016-2017 Eğitim – Öğretim yılı Yaz öğretimi ile ilgili web sayfamızda yaz öğretimi şartlarının açıklandığı bölümde sehven “2014-2015 eğitim-öğretim yılı ve öncesi” ifadesi yazılmıştır.

Yönetmeliğin yayımlandığı 06.04.2016 tarihinden itibaren ilgili maddede yapılan değişiklikler resmi gazete yayım tarihi ile birlikte aşağıda yer almaktadır. Görüleceği üzere; 3 yönetmelikte de “2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılından önce” ifadesi kullanılmaktadır. Bu konuda herhangi bir değişiklik yapılmamıştır. Yürürlükteki yönetmelikte kurallara ve şartlara uygun olarak yaz öğretimi ders kayıtları yapılacaktır.

Sonuç olarak; normal öğrenim süresini doldurmuş öğrenciler ile 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılından önce dikey geçişle yahut kurum içi veya kurum dışı yatay geçişle gelen öğrenciler yaz öğretiminde daha önce hiç almadıkları dersleri de alabileceklerdir.

06.04.2016 tarih 29676 sayılı resmi gazete

MADDE 6 – (2) Yaz öğretiminde sadece kayıtlı olunan programın cari ders planındaki derslerden, daha önce Üniversitede alınmış ve devam koşulu sağlanmış dersler alınabilir fakat normal öğrenim süresini doldurmuş öğrenciler ile 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılından önce dikey geçişle yahut kurum içi veya kurum dışı yatay geçişle gelen öğrenciler yaz öğretiminde daha önce hiç almadıkları dersleri de alabilirler.

29.03.2017 tarih 30022 sayılı resmi gazete

6/4/2016 tarihli ve 29676 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Beykent Üniversitesi Yaz Öğretimi Yönetmeliğinin 6 ncı maddesinin ikinci ve üçüncü fıkraları aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

MADDE 6 – (2) İki yıllık önlisans programında 4. yarıyılın, dört yıllık lisans programında 8. yarıyılın, beş yıllık lisans programında 10. yarıyılın ve altı yıllık lisans programında 12. yarıyılın akabinde aynı eğitim-öğretim yılı içerisinde yer alan yaz öğretimine devam eden normal eğitim-öğretim süresi içindeki öğrenciler yaz öğretiminde sadece kayıtlı olunan programın cari ders planındaki derslerden, daha önce Üniversitede alınmış ve devam koşulu sağlanmış dersleri alabilirler. Ancak normal öğrenim süresini doldurmuş öğrenciler ile 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılından önce dikey geçişle yahut kurum içi veya kurum dışı yatay geçişle gelen öğrenciler yaz öğretiminde daha önce hiç almadıkları dersleri de alabilirler.

11.06.2017 tarih 30093 sayılı resmi gazete

6/4/2016 tarihli ve 29676 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Beykent Üniversitesi Yaz Öğretimi Yönetmeliğinin 6 ncı maddesinin ikinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

MADDE 6 – (2) Aynı eğitim-öğretim yılı içerisinde yer alan yaz öğretimine devam eden normal eğitim-öğretim süresi içindeki öğrenciler, yaz öğretiminde sadece kayıtlı olunan programın ders planındaki derslerden, Üniversitede ve/veya daha önce kayıtlı oldukları yükseköğretim kurumlarında örgün öğrenimde alınmış, devam koşulu sağlanmış ve başarısız olunmuş dersleri alabilirler. Bu haktan daha önce başka bir yükseköğretim kurumunda okumuş olan ve tekrar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) kanalı ile Üniversiteye yerleşmiş öğrenciler de yararlanır. Ancak normal öğrenim süresini doldurmuş öğrenciler ile 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılından önce dikey geçişle yahut kurum içi veya kurum dışı yatay geçişle gelen öğrenciler yaz öğretiminde daha önce hiç almadıkları dersleri de alabilirler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti