Başarılı Bir Gelecek İçin Çocuklara Doğru Eğitim Verilmeli

Görsel Dikkat Seti
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eğitimin her ne kadar yaşı olmasa da doğru bir gelişim ve eğitim süreci için çocuklar oldukça önemliler. Bu sebeple de çocuklara verilen eğitimin kalitesi de oldukça önemli.

Günümüzde özellikle çocukları hedefleye özel eğitim kurumları, etüt merkezleri ve hatta dershaneler ve özel öğretmenlerin tamamı çocuklarımıza daha kaliteli bir eğitim sunabilmek adına faaliyet gösteren yapılar.

Bu şekilde hizmet veren kişiler veya kurumların doğru ekipmanlar ve eğitim materyalleri kullanmaları çocukların zihinsel ve bedensel açıdan doğru bir şekilde eğitilmeleri için de oldukça önemli bir detaydır.

 

Dikkat ve Hafıza Seti

 

BİLSEM Sınavlarında Başarı Oldukça Yakınınızda

İlk olarak BİLSEM nedir diye soranlar için kısaca bir açıklama yapalım. BİLSEM, Bilim ve Sanat Eğitim Merkezlerinin kısaltılmış adıdır. Bu eğitim merkezleri özellikle İlkokul seviyesinde tespit edilen Özel Yetenekli Öğrencilerin örgün eğitimlerini desteklemek ve özel yeteneklerini geliştirmelerini sağlamak amacıyla devlet tarafından için kurulmuş özel eğitim merkezleridir.

Tabi ki BİLSEM için bir sınava girmeniz ve birçok alanda özel olarak hazırlanmış farklı testleri cevaplamanız ve belli bir puana seviyesine ulaşmanız gerekmektedir.

Sınavlara hazırlanma aşamasında ise bu alanda isim yapmış yayın evlerinin kitaplarını kullanabilirsiniz. Misal geçtiğimiz senelerde sınavlarda sorular sorulardan birçoğunu kitaplarında soran bazılarının ise benzerlerini soran Kontrol Yayınları bu tarz yayınevlerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Bu noktada da Zekare Eğitim Setleri birçok öğrenci için gerek BİLSEM sınavları gerekse de normal eğitim süreçlerinde çocukların gelişimi açısından oldukça değerli bir kaynak olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Görsel Dikkat Seti

 

Farklı Çocuklar İçin Farklı Kaynaklar

Çocukların öğrenme seviyeleri, öğrenme hızları ve beceri seviyeleri birbirlerinden oldukça farklı olabilmektedir. Bu sebeple de her öğrencinin kendi yapısına uygun bir sistem ile eğitilmesi, hayata hazırlanması ve kendi becerilerine uygun bir şekilde yetiştirilmesi önemlidir.

Kontrol Yayıncılık bu noktada gerek Görsel Dikkat Seti gerekse de Dikkat ve Hafıza Seti ile farklı öğrenme seviyelerine sahip olan öğrencilere kolay ve hızlı bir öğrenme süreci sunmaktadır.

Bu setler örgün eğitim alan bütün çocuklar için oldukça uygun olan ve birçok eğitimci tarafından da tavsiye edilen setler arasındadır.

Ayrıca Otizm, Dikkat Eksikliği, Hiperaktivite, Down Sendromlu Çocuklar için de rehabilitasyon merkezlerinde kullanılmaya başlanılan bu setler eğitimciler tarafından çocuklara olumlu katkıları olduğu için tavsiye edilmeye başlanılan setler arasındadır.

Yapılan analizlerde eğitim setlerinin kullanılmaya başlanmasından sonra Dikkat Eksikliği olan çocuklarda %90 seviyelerine ulaşan bir başarım oranı yakaladığı da belirtilmiştir.

 

İşitsel Dikkat Testi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti