Atatürk Üniversitesi AÖF Sınav Sisteminde Değişiklik Yapıldı

ATA AÖF Sınav Sisteminde Değişiklik Yapıldı
ATA AÖF Sınav Sisteminde Değişiklik Yapıldı
Daha Fazla Göster

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sınav Sisteminde bazı değişiklikler Resmi Gazete ’de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Değişen ilk sistem daha önce Online olarak İnternet bazlı olarak yapılan Vize ve Final Sınavlarının artık Gözetmen Eşliğinde yazılı veya uygulamalı olarak yapılması olacak.

Ayrıca daha önce Doğru Cevapların Tamamı değerlendirme kapsamına alınırken artık 4 Yanlış 1 Doğruyu Götürdükten sonra kalan doğru cevap sayısı üzerinden işlem yapılarak puan hesaplaması yapılacak.

 

Sınav Sisteminde Yapılan Değişiklikler Şu Şekilde

3 Kasım 2011 Perşembe günü Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Eğitim – Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinde yer alan 14. maddenin 3. fıkrası değiştirildi.

 

Eski Fıkra

  • (3) Sınavlar, Yönetim Kurulu kararına bağlı olarak yüz yüze ya da çevrimiçi ortamda yazılı, sözlü veya uygulamalı olarak yapılabilir.

 

Yeni Fıkra

  • (3) Sınavlar, gözetim altında olmak üzere yazılı veya uygulamalı olarak yapılır.

 

Aynı yönetmeliğin 18. Maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir.

  • (3) Sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde dört yanlış cevap bir doğru cevabı götürür.

 


Aynı yönetmeliğin 19. Maddesi ise şu şekilde değiştirilmiştir.

Eski Madde

Ders başarı notunun hesaplanmasında;

  • Ara sınavların yüz yüze yapılması halinde ders başarı notuna ara sınav puanının katkısı %30, yarıyıl/yılsonu sınav puanının katkısı %70,
  • Ara sınavların çevrimiçi olarak yapılması halinde ders başarı notuna ara sınav puanının katkısı %20, yarıyıl/yılsonu sınav puanının katkısı %80’dir.

 

Yeni Madde

Ders başarı notunun hesaplanmasında:

  • Blok uygulama dersleri hariç, diğer derslerde ders başarı notuna ara sınav puanının katkısı %30, yarıyıl/yılsonu/bütünleme sınav puanının katkısı %70’tir.
  • Blok uygulama derslerinde, uygulama sonucunda alınan puan ara sınav puanı, teorik sınav sonunda alınan puan ise yarıyıl sonu sınav puanı olarak değerlendirilir. Başarı notu hesaplamasında ara sınav puanının katkısı %60, yarıyıl sonu sınav puanının katkısı %40 olarak alınır. Blok uygulama derslerinde bütünleme sınavı yapılmaz.”

 

Ata AÖF Değişen Yönetmelik - 2016
Ata AÖF Değişen Yönetmelik – 2016

 

ATA AÖF Sınav Sistemi İmza Kampanyası
ATA AÖF Sınav Sistemi İmza Kampanyası

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 6 sene önce

    Atatürk üniversitesi bu kadar değişiklik içinde harç ücretinde de bir değişikliğe gitse ya.. AÜ öğrencileri eski sınav sistemiyle bir adım önde gibi görünüyordu diyenler, kitap bile gönderilmeyen AÜ açıköğretim fakültesi öğrencilerinin ödedikleri harç ücretiyle diğer öğrencilerden kaç adım geri kaldığını da bi zahmet hesaplar mısınız…

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti