ATA AÖF Öğrencileri İmza Kampanyası Başlattı

ATA AÖF Sınav Sistemi İmza Kampanyası
ATA AÖF Sınav Sistemi İmza Kampanyası

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi (ATA AÖF) tarafından dün Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren ve Tüm Öğrencileri etkisi altına alan Sınav Yönetmeliği için ardı ardına İmza Kampanyaları başlatıldı.

Özellikle Sosyal Medya Hesapları üzerinden başlatılan İmza Kampanyalarında “Kazanılmış Hak” konusunda vurgu yapılırken 4 Yanlışın 1 Doğruyu Götürmesi konusu eleştirilmeye başlandı.

ATA AÖF tarafından Ders Kitabı Bile Verilmediğinin altını çizen öğrenciler buna rağmen Sınav Sisteminin benzer bölümlere göre çok daha zor hale getirildiğinin altını çizmiş durumdalar.

Aynı şekilde Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi ve Örgün Eğitim Kurumlarından çok daha Yüksek Harç Ücretleri ödemelerine rağmen bunun karşılığını alamadıklarını da dile getirmeye başladılar.

Erzurum’da bulunan Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi başlatılan bu İmza Kampanyaları için nasıl bir eylem planı hazırlayacak ve ATA AÖF Öğrencilerini nasıl memnun edecek zamanla göreceğiz.

 

ATA AÖF İmza Kampanyası

https://www.change.org/p/29755-sayili-resmi-gazetede-yer-alan-ataturk-%C3%BCniversitesi-y%C3%B6netmeli%C4%9Fi-hakkinda?recruiter=504812744

 

Birden fazla kampanya düzenlenmiş durumda. Biz en büyüklerinden bir tanesini seçtik. Dileyenler diğerlerini de YORUM kısmından ekleyerek Eşzamanlı olarak birden fazla kampanya ile yola devam edebilirler.

 

ATA AÖF Sınav Sisteminde Değişiklik Yapıldı
ATA AÖF Sınav Sisteminde Değişiklik Yapıldı

5 yorum

  1. 4 yanlis 1 dogruyu göturulmesine karsiyim egtimde ve okulumda geri kalmak istemiyorum

  2. sonradan yapılan bu uygulama kesinlikle yanlış.Madem örgün öğretimdede bu uygulamayı koyun.bundan önceki öğrencilerden sonra simdiki öğrencilere büyük haksızlık. Kesinlikle ve katii yanlış bir uygulama…

  3. Boyle bir uygulama hic bir ulkede yok digru dogtlrudur yalnis yalnistir kayit sonrasi duyuru yapildi

  4. AÖF nin uyguladıgı 4 yanlış 1doğru sistemi yanlış daha önceden bilgilendirseydiniz kayıt yaptırmazdım okumak istiyoruz ama böyle değilllll eski sistem iyi kendimi üniv. sınavına giriyor gibi hisediyorum…..

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir