Ankara Üniversitesi 2017/2018 Pedagojik Formasyon Eğitimi Duyurusu

Ankara Üniversitesi Logo
Daha Fazla Göster

Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından açılacak olan 2017/2018 Eğitim ve Öğretim yılı Pedagojik Formasyon Eğitimi için Başvurular başladı.

Ankara Üniversitesi tarafından açılacak olan Pedagojik Formasyon Eğitimi için kontenjanın %75’lik kısmı Ankara Üniversitesi öğrenci ve mezunları için ayrılırken kalan %25’lık kısımda diğer üniversitelerde okuyan ya da mezun olan öğrencilere ayrılmış durumda.

Pedagojik Formasyon Eğitimi için Ön Kayıtlar 16 Ağustos ile 22 Ağustos 2017 tarihleri arasında Online olarak alınacaktır.

Mezun durumda olanların değerlendirmelerinde Diploma Notu, Lisans Programı 4. sınıfta bulunanlar için ise GABNO esas alınacaktır.

Notların eşitliği durumunda doğum tarihi günümüze en yakın olan aday, doğum tarihinin aynı olması durumunda ise programa başvuru önceliği dikkate alınacaktır. Transkriptinde 4’lük sisteme göre not ortalaması olmayıp, yüzlük not ortalaması bulunanlar Yüksek Öğretim Kurulu’nun 4’lük Sistemdeki Notların 100’lük Sistemdeki Karşılıkları tablosunda yer alan karşılığını girmeleri gerekmektedir.

 

 

Ankara Üniversitesi 2017/2018 Pedagojik Formasyon Eğitimi Takvimi

 

İşlem  Tarih
İnternet Üzerinden Başvuru  16/08/2017 – 22/08/2017

İnternet üzerinden başvurular 22/08/2017 saat 17:00’a kadar yapılabilecektir.)

Kayıt Hakkı Kazananların İlanı 25.08.2017
Kesin Kayıt Takvimi 06/09/2017 – 08/09/2017
Kayıt Yeri Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğrenci İşleri Şefliği

 

 • Kayıtlar mesai saatleri içerisinde (09.00-12:30/13:30-17.00) yapılacaktır.
 • Kayıt işlemi şahsın bizzat kendisi veya noter onaylı vekili tarafından yapılacaktır.
 • Belirlenen tarihler dışında ve belgelerin eksik olması halinde kayıt yapılmayacaktır.

 

Kayıt İşlemi İçin Gereken Belgeler

 • Kayıt İçin Başvuru Dilekçesi
 • Lisans Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesi (Diplomanın veya Geçici Mezuniyet Belgesinin aslı ibraz edilerek, Aslı Gibidir onaylı fotokopisi teslim edilecek)
 • Lisans Not Transkripti (Onaylı)
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi (Aslını ibraz etmek kaydıyla)
 • Banka Dekontu
 • 2 Adet Vesikalık Fotoğraf (Fotoğrafların arkasına TC No, Ad-Soyad ve başvurduğunuz alan adını yazınız.)
 • Felsefe alanından kayıt için başvuracakların;
  • Felsefe Bölümü en az 16 kredi Sosyoloji, 16 kredi Psikoloji aldığını,
  • Sosyoloji Bölümü en az 16 kredi Felsefe, 16 kredi Psikoloji, 8 kredi Mantık aldığını belgelendirmeleri gerekmektedir.

Kesin kayıtlar yapıldıktan sonra boş kalan kontenjanlar için takvim darlığı nedeniyle yeniden ilana çıkılmayacak, yedek listesinden GABNO not sıralaması dikkate alınarak yerleştirme yapılacaktır. Kayıt hakkı kazanan adaylarla telefon aracılığıyla iletişime geçilerek kayıt için Fakültemize davet edileceklerdir.

 

Pedagojik Formasyon Eğitimi Kayıt Ücretleri

 • Kayıt Ücreti 2.050 (iki bin elli) TL olup iki eşit taksitte ödenecektir. (Program ücreti dönemsel değildir. Ödeme kolaylığı olması açısından iki eşit taksite bölünmüştür. Programa kesin kayıt yaptıran her katılımcı program ücretinin tamamını (2.050 TL) ödemekle mükelleftir. )
 • Ücretler Ankara Üniversitesi Döner Sermaye İşletmesinin aşağıda belirtilen banka hesabına yatırılacaktır
 • Birinci taksit 1.025 (bin yirmi beş) TL birinci dönem başında yatırılacak e dekont kayıt esnasında istenecektir.
 • İkinci taksit 1.025 (bin yirmi beş) TL 18-22 Aralık 2017 tarihleri arasında yatırılacak ve dekont Öğrenci İşleri Şefliği’ne teslim edilecektir.
 • Kayıt esnasında öğrencinin isminin bulunduğu dekont isteneceğinden, para yatırma işleminde mutlaka dekont alınabilen işlem yapılmalı,  kayıt ücreti bankamatiklerden kesinlikle yatırılmamalıdır.
 • Üniversitemiz Yönetim Kurulu’nun 18.08.2015 tarih ve 1135/25422 sayılı kararı doğrultusunda Pedagojik Formasyon Eğitimi Programına başvuran ve kesin kaydını yaptıran katılımcı, beş iş günü içerisinde kaydını sildirmek istediği takdirde, kaydını sildirebilir, bu durumda olanlara ücret iadesi yapılabilir. Bu durum dışında herhangi bir şekilde ödemelerin iadesi yapılmayacak, ikinci taksitinde tahsilatı yoluna gidilecektir. Bu nedenle koşullarınızın uygunluğunu kontrol ettikten sonra program ücretini yatırınız.

 

Banka Adı    : ZİRAAT BANKASI

Şube Adı       : Bakanlıklar Kamu Girişimci Şubesi

Şube Kodu    : 2532

IBAN             : TR42 0001 0025 3207 0640 8250 02

Dekontun açıklama bölümünde;  Başvuranın Adı-Soyadı, TC Kimlik Numarası, “Pedagojik Formasyon Kayıt Ücreti 1.Taksit” açıklaması yer almalıdır.

 

Önemli Açıklamalar

Güncel bilgi ve açıklamaların takibi: Bilgi almak istediğiniz konularla ilgili öncelikle internet sayfamızı takip etmeniz önerilmektedir. Programla ilgili her türlü güncel bilgi ve açıklama internet sayfamızdan duyurulacaktır.

Derslerin başlama tarihi ve günleri:  2017-2018 eğitim-öğretim yılında (güz ve bahar yarıyıllarında) yürütülecek olan programda dersler 18.09.2017 tarihinde başlayacak olup, hafta içi 17.30-21.30 saatleri arasında yüz yüze yapılacaktır. Haftalık ders programı güz dönemi başlamadan önce ilan edilecektir.

Ders muafiyet başvuruları: Ders muafiyet başvuruları bir dilekçe ile derslerin başladığı ilk haftada alınacaktır. Başvurular Yükseköğretim Kurulu tarafından yayınlanan “Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına İlişkin Çerçeve Usul ve Esaslar” ile Ankara Üniversitesi Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Yönergesi doğrultusunda değerlendirilecektir. Muafiyet başvuru dilekçesi ekinde, muaf olunmak istenen derslerin onaylı ders içerikleri ile transkript bulunmak zorundadır. Programın ilk haftası tamamlandıktan sonra muafiyet başvuru dilekçeleri alınmayacaktır.

Derslere devam zorunluluğu: Pedagojik Formasyon Sertifika Programına kayıtlı öğrenciler, Ankara Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans Eğitim Öğretim Yönetmeliğine tabidirler. İlgili yönetmelik doğrultusunda, öğrenciler ilk defa aldıkları kuramsal derslere %70 oranında, uygulamalı derslere %80 oranında devam etmek zorundadır.

 

PEDAGOJİK FORMASYON EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI BAŞVURU FORMU

İLİTAM İÇİN GABNO HESAPLAMA

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Alan ve Kontenjanları

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti