Anadolu Vakfı Üniversite Burs Başvuruları Başladı (2015)

Anadolu Vakfı Burs Başvurusu
Anadolu Vakfı Burs Başvurusu
Daha Fazla Göster

Anadolu Vakfı tarafından Üniversite Öğrencilerine yönelik hazırlanan Başarı Destek Bursu ile öğrencilere üniversite hayatı boyunca Mali Destek sağlanıyor.

2015 yılında da yine Burs verecek olan Anadolu Vakfı bu kapsamda Burs Başvurularını başlattı.

Bu sene Burs Başvuruları 1 Eylül 2015 ile 30 Eylül 2015 tarihleri arasında Online olarak alınacak.

Online işlemlerin tamamlanmasından sonra Anadolu Vakfı tarafından Mail ile öğrencilerden bazı belgeler talep edilecektir. Bu belgeler ve diğer süreçler kendi sitesinde detaylı olarak sunulmuştur. http://anadoluvakfi.org.tr/tr/

 

Anadolu Vakfı Bursu Ne Kadardır?

Anadolu Vakfı 2014 yılında öğrencilerine 9 Ay Boyunca 325 TL Burs Ödemesinde bulunmuştur.

2015 yılında bu rakam 325 TL olarak kalabileceği gibi 350 TL veya 375 TL oranına da çıkabilir. Bu bilgi Bursu Kazanmanız durumunda size iletilecektir.

Başvuru ve Diğer Detaylar için http://anadoluvakfi.org.tr/tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Anadolu Vakfı Burs Başvurusu
Anadolu Vakfı Burs Başvurusu

Burs Ödemesi İçin Yapılması Gereken İşlemler

 • Bursiyer seçilen adaylarımız, Hesap Açım Sözleşmesini eksiksiz imzalayarak (adres teyit belgesi ve kimlik fotokopisi ile birlikte), ayrıca kendilerinden bursiyer olabilmeleri için talep edilen tüm belgeler ile beraber, kargo ile Anadolu Vakfı adresine eksiksiz göndermek durumundadırlar.
 • Sözleşmesi ve evrakları eksiksiz ulaşan bursiyer adaylarımız için Abank (Alternatif Bank) nezdinde açılacak hesaba burs paraları yatırılacak olup, kendilerine iletilecek atm kartı ile tüm ATM noktalarından burslarını masrafsız alacaklardır.
 • Nakit çekme, eft/havale gibi tüm işlemleri ATM noktalarından masrafsız yapılabileceği gibi, internet bankacılığıyla yine herhangi bir ücret ödemeden para transferinde bulunulabilecektir.
 • Burs ödemeleri aylık yapılacak olup 9 aylık süreç, Ocak-Haziran ve Ekim-Aralık dönemlerini kapsayacaktır.
 • İlgili dönemde ödeme yapılabilmesi için bursiyerin gerekli bilgi ve belge güncellemelerini yapmış olması şartı aranır. Eksik ve güncel olmayan bilgi ve belgeler burs ödemesinin durdurulmasına yol açar.

Not: Posta ile yapılan gönderilerde doğan gecikmeden dolayı Anadolu Vakfı sorumluluk kabul etmemektedir.

 

Burs Alabilmeniz İçin Taşınması Gereken Şartlar

 • Anadolu Vakfı Burslarından faydalanacak tüm öğrencilerin öğrenimini tamamlayabilmek için maddi desteğe ihtiyaç duyuyor olması ve belirlenen kriterler çerçevesinde akademik olarak başarılı olması gereklidir.
 • Burstan yararlanabilmek için yurt içindeki eğitim kurumlarında tam zamanlı öğrenci statüsünde kayıtlı olmak gerekir. Açık Öğretim ve Uzaktan Öğretim Programları kapsam dışındadır.
 • Burslardan faydalanmak için T.C. vatandaşı olmak gereklidir.
 • Bursların kontenjan, kapsam ve koşulları, öğrencilerde aranacak nitelikler Genel Müdür tarafından belirlenir ve Yönetim Kurulu’nun onayına sunulur.
 • Kişi ve kuruluşlardan gelen burs istekleri Burs Komitesi’nde değerlendirilir ve yanıtlanır.
 • Öğrencinin herhangi bir disiplin cezası almamış olması şartı aranır. Disiplin cezası alma ve yanlış beyan bursun sona erdirilmesine neden olur.
 • Aksi belirtilmedikçe, burslar karşılıksız olup öğrenciye bir mecburi hizmet ya da geri ödeme yükümlülüğü getirmez.
 • “Şartlı Burs Bağışları” kapsamındaki burslar için burs bağışı yapan gerçek ya da tüzel kişi tarafından talep edilen bağış şartları Anadolu Vakfı Senedi’ne ve Vakfın amaç ve hedeflerine uygunluk açısından Burs Komitesi tarafından değerlendirilir ve Yönetim Kurulu onayına sunulur. Bursiyerler ile ilgili özel şartlar talep edilmemişse, bu Yönetmelik’teki tüm hükümler şartlı bağışlardan sağlanacak burslar için de geçerlidir.
 • Meslek dalı kontenjanları ve burs miktarları öğretim yılı başlamadan belirlenir ve www.anadoluvakfi.com.tr adresinden duyurulur.

 

Burs Almaya Devam Edebilmek İçin Sağlamanız Gereken Koşullar

 1. Burs süresi bursiyerin kayıtlı olduğu programın normal eğitim süresi kadardır. Eğer varsa Hazırlık sınıfı da en fazla 1 yıl olarak bu süreye eklenir.
 2. Bursiyerin kayıdını dondurması durumunda bursun da ödemesi durdurulur. Bursiyer öğrenimine devam etmeye başladığında burs ödemesi de tekrar başlatılır. Bu süre burs süresine dâhil edilmez. Bursun yeniden başlatılabilmesi için ilgili üniversiteden öğrencinin öğrenime devam ettiğine ilişkin resmi bir yazı gereklidir.
 3. Sınıf geçemeyen bir bursiyerin bursu sona erdirilir.
 4. Gerekli güncellemelerin zamanında yapılmaması burs ödemelerinin güncelleme yapılana kadar durdurulmasına neden olur.
 5. Talep edilen bilgilere ilişkin yanlış beyan, talep edilen resmi belgelerin zamanında teslim edilmemesi, disiplin cezası alınması durumlarında burs sona erdirilir. Yanlış beyan dışında bursun kesilmesine neden olan durumun ortadan kalkması Burs Komitesinde bursiyerin durumunun yeniden ele alınmasını ve uygun görülürse bursun tekrar başlatılmasını sağlayabilir.
 6. Bursiyerin bölüm ya da üniversite değiştirmesi durumunda burs durumu Burs Komitesinde yeniden değerlendirmeye alınır. Bir öğrenci bir yükseköğrenim süresi için burs alabilir.
 7. Öğrenci değişim programı ile yurtdışı eğitim programına (Erasmus vb) giden ve dönüşte normal öğrenim süresinde kayıtlı olduğu üniversiteden diploma alacak bursiyerler, Vakıfça istenen belge ve bilgilerin iletilmesi halinde yurt dışında bulundukları süre içinde de burslarını almaya devam ederler.
 8. Bursiyerin başarı durumu, yıl sonu ortalaması dikkate alınarak Vakıf Yönetimi tarafından değerlendirilir ve başarı gösteremeyen bursiyerlerin bursu kesilir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti