Anadolu Üniversitesi AÖF Sınav Giriş Belgeleri Yayınlandı

Anadolu Üniversitesi - AÖF
Daha Fazla Göster

Anadolu Üniversitesi AÖF Final Sınavları için öğrencilerin merakla bekledikleri Sınav Giriş Belgeleri üniversite tarafından öğrenci portalı üzerinden duyuruldu.

13 – 14 Ocak 2018 tarihlerinde yapılacak olan Açık Öğretim Fakültesi Final Sınavları için sınavlara birkaç gün kala Sınav Giriş Belgeleri yayınlandı.

Öğrencilerin hangi sınav merkezinde, hangi salon ve sırada sınava gireceğini gösteren Sınav Giriş Belgeleri sınava giriş sürecinde de öğrencilerin yanında olması gerekiyor.

Bunun yanında öğrencilerin Kimlik Belgelerini, Kalem – Silgi gibi ürünlerini de yanlarında götürmeleri gerekiyor.

Cep Telefonu, Bilgisayar, Fotoğraf Makinası gibi iletişim araçlarının yanı sıra delici, kesici ve ateşli silahların da salonlara sokulmasının yasak olduğunu yeniden hatırlatmamız gerek.

 

4 Yanlış 1 Doğruyu Götürmeye Devam Ediyor

YÖK tarafından alınan karar neticesinde Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi tarafından Açık Öğretim Fakülteleri bünyesinde uygulanmaya başlanılan 4 Yanlış 1 Doğruyu Götürür sistemi devam ediyor.

Bu kapsamda da eğer sorunun cevabından emin değilseniz sorunu işaretlememeniz en doğru yol olacaktır. Unutmayınız ki her yanlış cevap yapmış olduğunuz bir doğru cevabın %25’lik kısmını yok edecektir.

Yani her doğru cevap 5 puan iken her yanlış cevap size -1.25 Puan olarak geri dönecektir.

 

AÖF’den Sınav Öncesi Öğrencilere Uyarı

“Sevgili Öğrenci Arkadaşlar,

Sorunsuz bir sınav geçirmeniz için sizlere önemli birkaç hatırlatmamız olacak. Lütfen aşağıda yer alan kuralları dikkate alınız.

Sınavda başarılar dileriz.

  • Sınava gireceğiniz binayı, sınavdan en geç 1 gün önce görmeniz yararınıza olacaktır.
  • Sınava girebilmeniz için gerekli olan “Sınav Giriş Belgesi” ve “Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik” (Fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. Kimlik Numaralı nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, süresi geçerli pasaport, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait mavi kart) belgelerinizi sınava gitmeden önce mutlaka hazırlayın.
  • Sınava girebilmeniz için gerekli belgeler dışında, yanınızda kâğıt, kitap, defter, not vb. hiçbir doküman; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera vb. hiç bir iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazı; ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek hiç bir nesneye izin verilmemektedir.
  • Sınav saatinden 1 saat önce sınava gireceğiniz binanın kapısında hazır bulunun.
  • Sınavın ilk 15 dakikası dolduktan sonra, her ne sebeple olursa olsun hiçbir öğrenci sınava alınmamaktadır.
  • Sınavda yapacağınız işaretlemeler ve yazacağınız yazılar için yanınızda koyu yazan siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgi bulundurunuz.
  • Cevap kâğıdı üzerine test grubunuzu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayı unutmayınız. Test grubunu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayan veya birden fazla kodlama yapan öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır.
  • Sınavda hesap makinesi kullanabilirsiniz. Ancak, kullanacağınız makinede alfabetik tuş takımı (A, B, C, …) ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına imkân veren EXE, STORE, RUN vb. tuşlar bulunmamalıdır. Aksi takdirde sınavınız ne yazık ki geçersiz sayılacaktır.
  • Resmi kıyafetle (kıtalarından izinli er ve erbaşlar haricinde) sınava giremezsiniz.
  • Sınav değerlendirilirken doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı sınavla ilgili ham puanınız olacaktır. Bu nedenle, hakkında hiçbir fikriniz olmayan soruları boş bırakınız. Ancak, soruda verilen seçeneklerden birkaçını eleyebiliyorsanız kalanlar arasında doğru cevabı kestirmeye çalışmanız yararınıza olabilir.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti