Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi 3 Ders Sınav Sonuçları Açıklandı

Anadolu AÖF 3 Ders Sınav Sonuçları
Daha Fazla Göster

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) tarafından bu sene ilk kez gerçekleştirilen 3 Ders Sınavı Sonuçları açıklandı.

Üniversite tarafından Mezun Konumda olan öğrencilere sunulan 3 Ders Sınavı ile son senesinde max. 3 dersten kalan öğrencilere ikinci bir şans tanınmıştı.

Belirli sınav merkezlerinde gerçekleştirilen 3 Ders Sınavları öğrencilerin Final Sınavları yerine sayılarak ortalamaları yeniden hesaplanacak ve dersi geçip geçmedikleri yeniden gözden geçirilecek.

 

 

Sınav Sonuçları AÖF Sitesinden Duyuruldu.

Sınav sonuçlarını öğrenmen için alt kısımdaki linke tıklayarak AÖF sitesine geçiş yapabilir ve TC Kimlik Numaranızı girerek 3 Ders Sınav Sonuçlarına erişim sağlayabilirsiniz.

https://sinavsonuc.anadolu.edu.tr/SinavNotAciklama/LoginWithoutPass.aspx

 

3 Ders Sınavı Yapılmaya Devam Edilecek

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) tarafından Bütünleme Sınavı veyahut Yaz Okulu gibi bir seçeneğin öğrencilere sunulmamasından ötürü üniversitenin 3 Ders Sınavı sistemine devam edeceği gelen bilgiler arasında.

Ancak üniversitenin YÖK tarafından her üniversite Yaz Okulu veya Bütünleme Yapmak Zorundadır şeklindeki açıklama sonrasında 2017/2018 Eğitim ve Öğretim yılı itibari ile Bütünleme Sınavlarını yeniden hayata geçirmesi de beklentiler arasında.

Özellikle de 4 Yanlış 1 Doğruyu Götürür sistemi sonrasında öğrencilerin ders geçmeleri zorlaşmaya başlayınca öğrencilerden gelen tepkilerde artmaya başlamıştı. Üniversite tarafından bu konuda bir adım atılması beklentisi oldukça yüksek.

 

Maliyetler Süreçleri Etkiliyor

Gerek Anadolu Üniversitesi gerekse de Atatürk Üniversitesi ile İstanbul Üniversitesi özellikle sınav maliyetleri sebebiyle çok fazla sınav yapma taraftarı değil.

Farklı illerde MEB veya Üniversitelerden sınav salonu kiralayan, yine salonlarda görev yapması için Görevlilerle anlaşan, salon ve evrak güvenliği için çeşitli çalışmalar yapan üniversiteler bu süreçlerin oldukça fazla maliyet oluşturması sebebiyle bu tarz sınavlara oldukça mesafeli duruyorlar.

Bu sebeple de 3 Ders Sınavı gibi katılımın yüksek olmadığı sınavlarda her ilde bir salon açmak yerine belli illerde sınav salonları açarak 10-15 salon üzerinden sınavları gerçekleştirme yoluna gidiyorlar.

Bütünleme Sınavları veya Yaz Okulu gibi bir sürecin Açık Öğretim Fakültelerine oluşturacağı aşırı maliyetler sebebiyle Üniversiteler tarafından rağbet görmediği gerçeği de bu sayede ortaya çıkıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti