Akdeniz Üniversitesi 2017 Yılı Yaz Okulu Duyurusu ve Akademik Takvim

Akdeniz Üniversitesi Logo
Daha Fazla Göster

Akdeniz Üniversitesi tarafından 2017 yılı Yaz Okulu için Akademik Takvim, Kayıt Süreci ve Harç Ücretleri gibi bilgiler açıklanmaya başlandı. Yaz Okulunu Akdeniz Üniversitesinden almayı düşünenler yazımızı takip edebilirler.

Üniversite tarafından açılacak dersler 9 Haziran 2017 tarihinde duyurulacak olup Ders Kayıtları ve Ödemeler için belirlenen süre 23 Haziran 2017 olarak belirlenmiş durumda.

Yaz Okuluna Misafir Öğrenci Kabul eden Akdeniz Üniversitesi kayıtlarla alakalı olarak da çeşitli bilgileri de öğrencilerin dikkatine sundu. Bu bilgileri de sizlere yazımızın sonunda sunuyor olacağız.

 

Akdeniz Üniversitesi 2016/2017 Yılı Yaz Okulu Akademik Takvimi

 

Başlangıç Yaz Okulu(5 Hafta) Bitiş
Ders Görevlendirmelerinin Rektörlüğe Bildirilmesi ve Ders Şubelerinin Otomasyon Sistemine Girilmesinin Son Günü 02 Haziran 2017
Açılacak Derslerin Duyurulması 09 Haziran 2017
19 Haziran 2017 Öğrenim Ücreti Yatırılması ve Kesin Kayıt 23 Haziran 2017
03 Temmuz 2017 Eğitim Öğretim Dönemi (Eğitim-Öğretim Süresi 5 Hafta)  04 Ağustos 2017
 Ara Sınav Sonuçlarının Otomasyon Sistemine Girilmesinin Son Günü 04 Ağustos 2017
07 Ağustos 2017 Dönem Sonu Sınavları  11 Ağustos 2017
Sınav Sonuçlarının Otomasyon Sistemine Girilmesinin Son Günü 15 Ağustos 2017
16 Ağustos 2017  Sınav Sonuçlarına İtiraz ve Düzeltme 18 Ağustos 2017

 

Öğrenci bir eğitim öğretim yılında sadece bir kez tek ders sınavına girebilir. Tek ders sınavı her yarıyıl eğitim öğretimin başladığı ilk hafta içinde birim yönetim kurullarınca belirlenen tarihte yapılır. Bahar yarıyılı yarıyıl sonu sınavları sonucunda tek ders sınavından aldığı nota göre mezun olma durumunda olan öğrencilere yarıyıl sonu sınavları sonrasında tek ders sınav hakkı tanınır. Ancak bu haktan yararlanan öğrenciler güz yarıyılında eğitim-öğretimin başladığı ilk hafta içinde açılan tek ders sınavından yararlanamaz.

 

Akdeniz Üniversitesi 2016/2017 Yılı Yaz Okulu Harç Ücretleri

Akdeniz Üniversitesi Yaz Okulu Harç Ücretleri

 

Akdeniz Üniversitesi Misafir Öğrenci Kayıt Rehberi

Diğer Üniversite Öğrencileri Üniversitemiz Yaz Okulundan ders alabilmeleri için öncelikle “Misafir Öğrenci Kayıt Formu” nu doldurarak (19 Haziran 2017 tarihinde aktif olacaktır) e-Akdeniz Öğrenci Otomasyon Programına kaydolmaları gerekmektedir. Dilekçe ile kayıt işlemi yapılmamaktadır. Yaz Okulundan yararlanmak isteyen öğrenciler kayıtlı oldukları yükseköğretim kurumundan öğrenim belgesi getirmeleri yeterlidir. Formu doldururken;

 • TC Kimlik Numaranızı
 • Kayıtlı Olduğunuz Üniversiteyi
 • E-Posta Adresini

doğru bir şekilde girmelisiniz. Çünkü e-posta adresine e-Akdeniz Öğrenci Otomasyon Programı tarafından kullanıcı adı ve şifre gönderilecektir.

 

Ders İçeriklerine Erişim

Üniversitemiz internet sayfasında “Yaz Okulunda Açılacak Dersler” kısmından almak istediğiniz dersi seçerek “Seçilen Yaz Okulu Derslerin İçerik Raporları” butonuna basarak ders içeriklerinin çıktısını alabilirsiniz. Ders hangi Fakülte/Yüksekokul/Bölüm Başkanlığına bağlı ise Ders içeriklerini o Birimden onaylattırmanız gerekmektedir.

 

Ders Kayıt İşlemleri

e-postanıza gelen kullanıcı adı ve şifre ile http://eogrenci.akdeniz.edu.tr adresinden “Sisteme Giriş” yaparak almak istediğiniz dersleri seçiniz. Ders seçme işlemini tamamladıktan sonra “Banka İşlemini Başlat” butonuna mutlaka basınız. “Banka İşlemini Başlat” butonuna basarak seçtiğiniz derslerin ücretlerinin hesaplanmasını ve BANKA’ya gönderilmesini sağlamış olursunuz. “Banka İşlemini Başlat” butonuna bastıktan sonra seçtiğiniz derslerle ilgili herhangi bir değişiklik yapamazsınız.

 

Ders Ücretlerinin Yatırılması İşlemleri

Yaz Okulu eğitim öğretimi ücretli olup, öğrenciler Üniversite Yönetim Kurulu tarafından belirlenecek ücretlerin tamamını kayıt esnasında öderler. Seçtiğiniz derslerin ücretlerini Öğrenci Numaranız ile (Misafir Öğrenci Kayıt Formunu doldurduktan sonra e-Akdeniz Öğrenci Otomasyon Programı 2017 ile başlayan 11 haneli bir öğrenci numarası üretecektir.) Türk Ekonomi Bankasının (TEB) tüm şubelerinden ödeyebilirsiniz.

 

Ekle – Sil İşlemleri

Kayıt haftasında seçtiğiniz ve ücretini ödediğiniz derslerden açılmayan derslerin yerine ders ekleme işlemidir. Ders ekleme işlemi yaptıktan sonra “Banka İşlemini Başlat” butonuna mutlaka basınız. Eklediğiniz dersin ücreti açılmayan dersin ücretinden fazla ise aradaki farkı Öğrenci Numaranız ile Türk Ekonomi Bankasının (TEB) tüm şubelerinden ödeyebilirsiniz. Açılan derslerde değişiklik yapılamaz

 

Yaz Okulu Ücret İade İşlemleri

Yaz Okulu için ödenen ücretlerin iadesi yapılmaz. Ancak; açılmayan derslere kayıt olmuş ve ödeme yapmış öğrencilerin ödedikleri miktarlar kayıt olurken bildirdikleri hesaba (IBAN numarasına, IBAN numarası öğrencinin kendi adına olmak zorundadır.) Eşgüdüm Kurulu kararı ile iade edilir. Ücret iadesi işlemi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından yapılır.

 

Evrak Teslimi

Diğer Üniversite öğrencileri aşağıdaki belgeleri ders aldıkları Fakültelere/Yüksekokullara/Bölüm Başkanlıklarına derslerin başladığı ilk hafta içerisinde teslim etmeleri gerekmektedir.

 • Öğrenim Belgesi
 • Ders Kayıt Raporu
 • Ödeme Dekontu

Diğer tüm detaylar için http://oidb.akdeniz.edu.tr/yaz-okulu-duyurusu/ adresine bakabilirsiniz.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Öne Çıkan Yorumlar

 1. Yönetici 4 sene önce

  Öğrenci İşlerinizle görüşmeniz lazım bu konuyu

 2. 4 sene önce

  İyi günler akdeniz üniden yaz okulunda ders aldım ÖmerHalisdemir üni öğrencisiyim 11 eylül ders kaydı başladı hala bizim ders notlarımız gönderilmedi ve otomasyona geçmedi şimdi ben geçdiğim dersleri ders kaydı yaparken eklemelimiyim

5 Yorum

 1. 4 sene önce

  İyi günler akdeniz üniden yaz okulunda ders aldım ÖmerHalisdemir üni öğrencisiyim 11 eylül ders kaydı başladı hala bizim ders notlarımız gönderilmedi ve otomasyona geçmedi şimdi ben geçdiğim dersleri ders kaydı yaparken eklemelimiyim

 2. Benim dersim acilmadi ama hala param iade edilmedi

  • Yönetici 5 sene önce

   Üniversiteye göre değişir ama para iadeleri Ağustos – Eylül aylarında yapılıyor genelde.
   Öğrenci İşlerinden tam tarihi öğrenebilirsiniz.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti