AGD’den Bahar Şenlikleri İle Ortaya Çıkan Gayri Ahlaki Ortama Tepki

Nevşehir Hacı Bektas Veli Üniversitesi - AGD
Daha Fazla Göster

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde devam eden Bahar Şenlikleri sebebiyle oluştuğu iddia edilen Gayri Ahlaki ortama tepki gösterildi.

Birçok üniversitede final haftasından önce tüm öğrencilerin eğlenmesi ve senenin getirdiği stresi atması adına yapılan Bahar Şenliklerine bazı STK’lar destek verirken bazı STK’lar ise tepki göstermeye devam ediyor.

Bahar Şenliklerine ve şenlikler sırasında oluştuğu iddia edilen Gayri Ahlaki ortama tepki gösteren STK’lardan birisi olan Anadolu Gençlik Derneği ise Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi önünde bir eylem gerçekleştirdiler.

 

AGD Tarafından Yapılan Basın Açıklaması

Nevşehir Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Abdürrahim Doğru ve beraberindekiler tarafından yapılan basın açıklaması şu şekildedir.

“Bizler Sivil Toplum Kuruluşları olarak hiç arzu etmediğimiz sebeplerden dolayı karşınızda bulunmaktayız. Yeni yönetimimizle birlikte üniversite ve ilimizde oluşan müspet havanın maalesef son günlerde gerçekleştirilen bir takım aktivitelerden ötürü zarar görmeye başladığını üzülerek ifade etmek istiyoruz.

Hacı Bektaş Veli gibi önemli, manevi önderlerimizden birisinin ismini alan üniversitemizin bu tür etkinliklerle değil de ilmi ve kültürel faaliyetlerle ön plana çıkmasını arzu ederdik. Rahmetli Erbakan Hocamızın tarif ettiği şekliyle ‘Bir milletin asıl gücü topu, tankı, tüfeği değil imanlı ve inançlı evlatlarıdır’.

15 Temmuz da hepimizin şahit olduğu kahramanlık destanını yazan nesil bu tür şenliklerle değil, milli ve manevi değerlere bağlı kurumlar tarafından yetiştirilmiştir. Bu tür şenliklere tepki koymaktaki maksadımız hiç kimsenin yaşam tarzına müdahale etmek değil, aksine birlikteliğimizi pekiştirmek niyetiyledir.

Tepkimiz doğrudan bahar şenliklerine değil bahar şenliklerinin sebep olduğu gayri ahlaki ortamadır. Buradan bütün kamuoyu huzurunda tekraren ifade etmek istiyoruz ki bizi biz yapan, milli ve manevi değerlerimize ters düşen, Malazgirt, Çanakkale ve 15 Temmuz ruhuna halel getiren bu ve benzeri etkinlikler kim tarafından yapılırsa yapılsın en üst perdeden tepki koyacağımızı buradan kamuoyuna duyururuz.

Ümit ediyoruz ki Nevşehir kamuoyu karşısına bir daha buna benzer vesile ile çıkmayız”

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti