Adnan Menderes Üniversitesi 2017/20108 Pedagojik Formasyon Eğitimi Duyurusu

Adnan Menderes Üniversitesi
Daha Fazla Göster

Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından açılacak olan 2017/2018 Eğitim ve Öğretim yılı Pedagojik Formasyon Eğitimi için Başvurular başladı.

Toplamda 2.000 Öğrencilik kontenjana sahip olan Adnan Menderes Üniversitesi Pedagojik Formasyon Eğitimi için Son Sınıf ve Mezun Öğrenciler başvuru yapabilecekler.

Formasyon Başvuruları için Ön Kayıtlar 5 – 15 Eylül 2017 tarihleri arasında alınacak olup Asıl Kayıtlar 19-26 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Başvuru süreci ile daha fazla detaya aşağıdaki bilgilendirmeleri inceleyerek ulaşabilirsiniz.

 

 

Başvuru Süreci ve Ücret Bilgisi

Adnan Menderes Üniversitesi Pedagojik Formasyon Ön Kayıt ve Kesin Kayıt İşlemleri direkt olarak Eğitim Fakültesi Öğrenci İşleri tarafından yapılacaktır. İnternet üzerinden, Fax veya Posta ile kayıt kabul edilmemektedir.

Açılan programın ücreti 2.054 TL olup, ücret iki eşit taksit halinde (Her dönem 1.027 TL.) 1. ve 2. Dönem başında alınacaktır.

Kesin kayıt yaptırdıktan sonra herhangi bir nedenle kayıt sildiren öğrencilerin kayıt ücretleri kesinlikle iade edilmeyecektir.

 

Adnan Menderes Üniversitesi Pedagojik Formasyon Duyurusu

Fakültemizde 2017-2018 Öğretim Yılında Öğretmenlik Pedagojik Formasyon Programı açılacaktır; Program mezun ve son sınıf/okuyan öğrencilerinden oluşacaktır. Açılacak grubun kontenjanı ön kayıt, kesin kayıt tarihleri ve istenen belgelerle ilgili detaylar ayrı ayrı aşağıya çıkartılmıştır.

Formasyon Programına başvuracak öğrencilerin Tebliğler Dergisinin Mart 2014 ve güncelleme yapılan Ağustos 2014 sayısını (http://ttkb.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2014_03/12121613_kaynak_atanabileceği_alan.pdf) inceleyerek başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

 

Pedagojik Formasyon Başvuru Şartları

 • Mezun Ve Son Sınıf/Okuyan öğrenciler için 2000 kişilik kontenjan açılacak olup; dersler iki dönem halinde hafta sonları yapılacaktır.
 • Derslerin başlayış/bitiş dönemlerini gösteren Akademik Takvim daha sonra ilan edilecektir.
 • Daha önce Fakültemizde açılan Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına başvuru yapmış adayların eski başvuruları geçersizdir. Başvuru yapmak isteyenlerin Fakültemiz Web sitesine giriş yaparak ve yeniden evrak teslim etmek suretiyle başvurularını tekrarlamaları gerekmektedir.
 • Başvuru sırasında verilen belgelerde eksik ve/veya imzasız, mühürsüz/onaysız olanlar kabul edilmeyecektir.
 • aşvuruların değerlendirilmesine Üniversitemiz Senatosunca belirlenen kriterlere göre not ortalaması baz alınacaktır. Değerlendirme 4’lük not sistemine göre yapılacak olup, mezun öğrencilerin 4’lük dışındaki notları Yükseköğretim Kurulunun not dönüşüm tablosuna göre düzenlenip değerlendirilecektir. Ön kayıt sırasında yapılan not beyanında notun yanlış bildirilmesi durumunda oluşabilecek mağduriyetlerden kişinin kendisi sorumludur.
 • Değerlendirmede ALES Puanı aranmayacaktır.
 • Açılan programın ücreti 2.054 TL olup, ücret iki eşit taksit halinde (Her dönem 1.027 TL.) 1. ve 2. Dönem başında alınacaktır. Kesin kayıt yaptırdıktan sonra herhangi bir nedenle kayıt sildiren öğrencilerin kayıt ücretleri kesinlikle iade edilmeyecektir. (Banka hesap numarası bilgisi kesin kayıt hakkı kazananlara daha sonra duyurulacaktır.)
 • Mezun ve Son Sınıf öğrencilerinin ön kayıtları 05-15 Eylül 2017 tarihleri arasında aşağıda belirtilen belgelerle Eğitim Fakültesinde yapılacaktır.
 • 05-15 Eylül 2017 tarihlerinde ön kayıt yaptıranlar değerlendirilerek, öğrenci alınacak alanlar ve asil aday listesi ilan edilecek, 19-26 Eylül 2017 tarihlerinde adayların kaydı yapılacaktır. İlan edilen tarihlerde kayıt yaptırmayanlar kayıt hakkını kaybetmiş olacaklardır.
 • Boş kalan kontenjan olması halinde 27 Eylül 2017 tarihinde yedek adayların alanları ve adları ilan edilecek, 27 Eylül 2017 tarihinde kesin kayıtları yapılacaktır. Yeterli başvuru olmayan alanlara ayrılan kontenjan ihtiyaç duyulan alanlara aktarılabilecektir.
 • Yine de kontenjanın dolmaması halinde yeni bir duyuru yapılarak, kontenjanlar dolana kadar süreç devam edecektir.

 

Başvuru İçin İstenilen Belgeler

Ön kayıt ve kesin kayıtlar Eğitim Fakültesi Öğrenci İşleri Bürosunda yapılacaktır. (Başvurular şahsen yapılacak olup, posta, fax veya elektronik ortamda başvuru kabul edilmeyecektir.)

 

Mezun Öğrenciler İçin İstenilen Belgeler

 • Başvuru dilekçesi, (Web sayfasından alınıp doldurulacaktır.) (http://www.akademik.adu.edu.tr/fakulte/egitim/webfolders/private/FORMASYON%10D%C4%BOLEK%C3%87E%C3%96RN%C4%9E%C4%BO.pdf
 • Onaylı Mezuniyet Belgesi, (Yurtdışındaki Üniversitelerden mezun olanların diplomalarının denkliği, kayıt sırasında belgelendirilmelidir. (Onaysız veya onaylı olup fotokopisi çekilmiş veya ıslak imzası ve mühür olmayan belgeler kabul edilmeyecektir.)
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi (aslı ile karşılaştırılacak)
 • Onaylı Lisans Not Transkript (Onaysız veya Onaylı olup fotokopisi çekilmiş veya ıslak imzası ve mühür olmayan belgeler kabul edilmeyecektir.)

 

Son Sınıf ve Okuyan Öğrencilerden İstenilen Belgeler

 

Ders Muafiyet İşlemleri (Mezun ve Okuyan Öğrenciler)

Kesin kayıt yapıldıktan sonra daha önce alınıp başarılı olunan derslerden muaf olmak isteyenler için (formasyon programında her iki dönemde okutulacak tüm dersler için) o dönemin ilk haftası içinde, Öğretmenlik Uygulaması dersinden muaf olabilmek için birinci dönem başlangıcında istenilen belgelerle birlikte Dekanlık Makamına dilekçe ile başvurulması gerekmektedir. Anılan tarihler geçtikten sonra yapılacak muafiyet talepleri dikkate alınmayacaktır. Muaf sayılan dersler için ücret iadesi yapılmayacaktır.

Ders Muafiyeti için istenilen belgeler:

 • Başvuru dilekçesi (internetten alınıp doldurulacaktır.)
 • Ders içerikleri (onaylı, ıslak imzalı ve mühürlü)
 • Özel Öğretim Kurumlarında veya MEB’e bağlı okullarda bir öğretim yılından az olmamak kaydıyla Milli Eğitim Müdürlüklerinden alacakları belge ile öğretmenlik yaptığını belgeleyenler öğretmenlik uygulaması dersinden muaf tutulabilir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti