Adıyaman Üniversitesi 2018 Güz Dönemi Pedagojik Formasyon Eğitim Duyurusu

Adıyaman Üniversiteli Logo
Daha Fazla Göster

Adıyaman Üniversitesi tarafından 2018/2019 Eğitim ve Öğretim yılı Güz Dönemi Pedagojik Formasyon Eğitimi duyurusu yayınlandı.

3. Sınıf – 4 Sınıf ve mezun Öğrencilerin başvuru yapabileceği Adıyaman Üniversitesi Pedagojik Formasyon Eğitimi başvuruları 21 Eylül 2018 tarihinde, saat 17.00 itibari ile sona erecektir.

 

Adıyaman Üniversitesi 2018 Güz Dönemi Pedagojik Formasyon Eğitimi Başvuru Duyurusu

 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında açılacak olan Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına öğrenci alınacaktır. Buna göre; Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının yayınladığı Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarında belirtilen bölümler bazında öğrenci alınacaktır.

Üniversitemizin 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencileri ile diğer Üniversitelerin 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencileri ile mezun (Üniversitemiz ve diğer Üniversite) olan öğrenciler başvuruda bulunabilirler.

Başvuru işlemlerini https://obs.adiyaman.edu.tr/foroibs/ogrsis/basvuru_login.aspx sayfası üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

 

Başvuru Değerlendirme İşlemleri 

  • Kontenjan uygulaması Adıyaman ilinde görevli öğretmen branşları dikkate alınarak Formasyon Kurulunca yapılacaktır. Üniversitemiz öğrencilerine %75, diğer Üniversite öğrencileri ile mezunlara %25 kontenjan verilecektir.
  • Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının (YÖK) ve Milli Eğitim Bakanlığının yayımladıkları öğretmenlik uygulaması yönergesine göre Adıyaman ilinde görev yapan öğretmen branşları dikkate alınarak Pedagojik Formasyon Eğitimi Programı açılacaktır. Branş öğretmeni olmayan alanların başvuruları ret edilecektir.
  • Programa kabul edilecek öğrencilerin belirlenmesi, lisans not ortalamasına göre (100’lük sistem) yapılacaktır. Adayların ön kayıt işlemleri esnasında istenen 100’lük ortalamalarının olmaması durumunda (Not Durum Belgesinde not ortalaması 4’lük sisteme göre olan adaylar, varsa kendi Üniversitelerine ait resmi onaylı dönüşüm tablosu belgesini veya YÖK Dönüşüm tablosunda 4’lük sistem notuna denk gelen 100’lük sistem ortalamasını girmeleri gerekmektedir). Kesin kayıt işlemleri esnasında bu durumda olan adaylardan onaylı dönüşüm tablosu istenecektir. Kabul edilen en son aday ile ondan sonra gelen adayların ortalamalarının eşit olması durumunda okuyan öğrenciler için kayıt tarihi, mezun olan öğrenciler için mezuniyet tarihi daha önce olanlara öncelik verilecektir.
  • Bir programda Pedagojik Formasyon Eğitiminin açılabilmesi için ön kayıt ve kesin kayıt işlemlerinde en az 4 öğrencinin başvurup kesin kayıt yapması gerekir. En az 4 öğrencinin kesin kayıt yapmaması durumunda o program için Pedagojik Formasyon Eğitimi açılmayacak, öğrencilerin yatırmış oldukları ücretler iade edilecektir.
  • Ön kayıt işlemleri esnasında istenen bilgilerde yanlış beyanda bulunan adayların kesin kayıt hakkı kazanmaları durumunda kesin kayıt işlemleri iptal edilecektir.

 

Başvuru İşlemleri

Başvurular 12/09/2018-21/09/2018 tarihleri arasında Adıyaman Üniversitesi web sayfasında Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı duyurusunda verilen ön kayıt linkinden yapılacaktır. Posta, faks veya kargo ile yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Ön kayıt işlemlerinden sonra kesin kayıt hakkı kazananların listeleri düzenlenerek Üniversitemiz Eğitim Fakültesi web sayfasında ilan edilecek olup, kesin/yedek liste kayıt işlemleri Tablo:1 (Başvuru Takvimi)’de belirtilen tarihler doğrultusunda yürütülecektir.

 

Başvuru Kayıt İşlemleri 

İnternet üzerinden online Başvurular 12/09/2018 tarihinde 08:00’de başlayıp, 21/09/2018 tarihinde 17:00’ de sona erecektir.

 

Online Kayıt Esnasında Sisteme Yüklenecek Belgeler;

  • Transkript Belgesi (Başvuruda bulunan herkes için)

Online başvuru işlemini tamamlayan adayların e-mail adreslerine gönderilecek bilgilendirmeleri takip etmeleri gerekmektedir.

Not : Adayların Online Kayıt Formu çıktısını alıp imzalamaları ve kesin kayıt hakkı kazanmaları durumunda getirmeleri gerekmektedir.

 

Ücretlendirme 

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Ücreti 2.054,00 TL. olup iki taksit halinde (Birinci Dönem 1027 TL, İkinci Dönem 1027 TL.) olmak üzere yatırılacaktır. Birinci taksit kesin kayıt esnasında, ikinci taksit 2. dönem başında Akademik Takvimde belirtilen tarihlerde yatırılacaktır. Ücretin yatırılacağı Banka ve Hesap numarası Kesin Kayıt Duyurusu ile birlikte ilan edilecektir.

 

Başvuru Takvimi

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı

 

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi Açıklama
12.09.2018 21.09.2018 İnternet üzerinden Ön Kayıt Başvurusu
22.09.2018 24.09.2018 Başvuruların Değerlendirilmesi
25.09.2018 Kesin kayıt hakkı kazananların listesinin Eğitim Fakültesi web sayfasında ilan edilmesi
25.09.2018 30.09.2018 Kesin kayıt
01.10.2018 Boş kalan kontenjanların yerine yedek listeden kayıt hakkı kazananların listesinin Eğitim Fakültesi web sayfasında ilan edilmesi
01.10.2018 03.10.2018 Yedek listeden kayıt hakkı kazanan adayların kesin kayıtları

 

Not 1: Programda yer alan teorik dersler % 70, uygulama derslerine %80 devam zorunluluğu vardır. Öğretmenlik Uygulaması dersi her iki yarıyılda verilecektir. Öğretmenlik uygulaması dersi Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki okullarda hafta içinde yapılacaktır. 

Not 2 : ÖSYM, AÖF sınavları dikkate alınarak yapılacak akademik takvimde Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı dersleri Öğretmenlik uygulaması dersi hariç Cumartesi ve Pazar günleri yapılacaktır. Derslerin yarıyıl sonuna yetişmemesi durumunda dersler hafta içi Perşembe ve Cuma günlerine alınabilecektir. 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti