8. Sınıf Matematik Videolu Konu Anlatımı 

Asal Çarpan
Asal Çarpan
Daha Fazla Göster

Liseye giriş sınavından önceki son yıl olan 8. sınıf matematik, Türkçe, fen bilimleri, din kültürü ve ahlak bilgisi, inkılap tarihi ve Atatürkçülük gibi derslerden meydana gelir. Bunlar içerisinde özellikle matematik dersi, hem konu çeşitliliği hem de zorluk seviyesi bakımından çok sayıda öğrenci tarafından ilgi görmektedir.

Düzenli ve planlı şekilde çalıştığınız takdirde, başta matematik dersi olmak üzere her dersten sınava hazır hale gelebilirsiniz. Bu amaçla konu anlatımı ve soru bankası kaynakları alabilir, video ders içeriklerini izleyebilirsiniz. 8. sınıf matematik videolu konu anlatımı izleyen her öğrenci için son derece faydalı olup, eğlenirken öğrenebileceğiniz şekilde hazırlanmaktadır.

 

Çarpan Bulma
Çarpan Bulma

 

8. Sınıf Matematik Dersi Konuları İçerisinde Neler Yer Alıyor?

9. sınıf matematik videolu konu anlatımı içerisinde doğrusal denklemler ve eşitsizlikler, dönüşüm geometrisi ve geometrik cisimler, kareköklü ifadeler ve veri işleme, çarpanlar, katlar ve üslü ifadeler, olasılık ve cebirsel ifadeler, üçgenler ve eşlik benzerlik gibi başlıklar yer almaktadır. Bunların her biri kendi içerisinde alt kategorilere ayrılmakta olup, video eğitimlerin süresi konuya göre farklılık göstermektedir.

Her bir 8. sınıf matematik videolu konu anlatımı, sınav müfredatına ve güncel soru tarzlarına sahiptir. Aynı zamanda video içeriklerinde önemli ipuçlarına ve akılda kalıcı hap bilgilere de yer verilmesi, konunun püf noktalarını öğrenmeni sağlayacaktır. Her videoda konuyla ilgili çıkmış soru örneklerine ve özgün sorulara yer verilmesi ise konuyu pekiştirmenizi sağlayacaktır. Tonguç Akademi eğitim videoları konuları anlamanızı sağlarken, aynı zamanda eğlenmenizi de sağlar. Matematik 8. sınıf eğitim videoları sayesinde, dersteki başarınızı kolaylıkla artırabilirsiniz.

 

Asal Çarpan
Asal Çarpan

 

Matematik 8. Sınıf Konu Anlatımı

Matematik 8.sınıf konu anlatımlarında başarıyı yakalamak için, her bir konuyu sakin ve sessiz bir ortamda çalışmanız önerilir. Videoda önemli gördüğünüz noktaları not alarak ilerlerseniz, sonraki dönemlerde konuyu tekrar etmek sizin için daha kolay olacaktır. Bunlara ek olarak konu ile ilgili mümkün olduğunca farklı soru tipini görmeniz, yeni bilgiler öğrenmenize ve öğrendiklerinizi aklınıza kalıcı hale getirmenize katkıda bulunacaktır.

Matematik 8. sınıf konularının ardından sunulan yazılı ve sınav provaları sayesinde çalışma veriminizi artırabilirsiniz. Ayrıca, sınav hazırlık video içeriklerinde gireceğiniz sınavlarda karşınıza çıkacak soru örneklerini de görebilirsiniz.

 

Yaklaşık Değer
Yaklaşık Değer

 

8. Sınıf LGS Matematik Dersinin Önemi

Matematik 8. sınıf konularının her biri liseye hazırlık sınavı açısından önemlidir. Tüm konulara dair LGS tarzı soru çözümlerini inceleyerek, sınava en etkili şekilde hazırlanabilirsiniz. Bu amaçla Tonguç Akademi bünyesinde öğrencilere özel konu anlatımı ve sınava hazırlık video içerikleri mevcuttur. İnternet bağlantısının bulunduğu her ortamdan rahatlıkla ulaşabileceğiniz eğitim içerikleri sayesinde, konuları akılda kalıcı şekilde öğrenebilir ve gireceğiniz sınavlardan hayal ettiğiniz puanları alabilirsiniz. Düzenli çalışarak ve doğru kaynaklardan bilgi edinerek, başarıya daha kolay ulaşabilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti