2018 – KYK Yurt Başvuru Tarihleri ve Başvuru Duyurusu

2018 – KYK Yurt Başvuru Tarihleri ve Başvuru Duyurusu

Kredi Yurtlar Kurumu – KYK tarafından KYK Yurt Başvuruları için uyulacak olan takvim ve başvuru detayları yayınlandı.

Kredi Yurtlar Kurumu – KYK tarafından KYK Yurt Başvuruları için uyulacak olan takvim ve başvuru detayları yayınlandı.

KYK tarafından yapılan açıklamaya göre başvurular 3 Eylül ile 10 Eylül 2018 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden yapılıyor olacak.

Başvurular için herhangi bir KYK Yurduna gitmeye gerek olmadan Öğrencinin e-Devlet Sayfası üzerinden başvurular alınıyor olacak.

 

10 Eylül Gecesi Başvurular Kapanacak

3 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan KYK yurt başvuruları, geçmiş yıllarda olduğu gibi yine e-Devlet üzerinden alınacak ve 10 Eylül Pazartesi günü saat 23.59’da sona erecek.

 

Öğrenim Bilgilerinin Kontrol Edilmesi Gerekli

Öğrencilerin öğrenim bilgileri, YÖK’ün bilgi sistemi üzerinden alınacağı ve hatalı öğrenim bilgisiyle yurt başvurusu yapan öğrencilerin başvuruları geçersiz sayılacağı için öğrencilerin e-Devlet’te yer alan öğrenim bilgilerinin doğru olup olmadığını kontrol etmesi önem taşıyor.

Öğrenim bilgilerinde yanlışlık olan öğrenciler, üniversitenin öğrenci işleriyle görüşerek bilgilerini düzelttirebilecek, bilgilerinde yanlışlık olmayan öğrenciler ise başvurularını doğrudan gerçekleştirebilecek.

 

e-Devlet Şifreleri PTT Üzerinden Alınabilir

Başvurular e-Devlet üzerinden alınacağı için e-Devlet şifresi olmayan öğrencilerin kimliği ile birlikte PTT şubelerine giderek mutlaka e-Devlet şifresi alması veya diğer e-Devlet giriş yöntemlerinden birine (internet bankacılığı, e-imza, mobil imza, T.C. kimlik kartı) sahip olması gerekiyor.

Öğrenciler, yurtlara başvuru tarihi ve başvuruların sonuçlanmasıyla ilgili her tür bilgiye Kurumun resmi internet adresinden (yurtkur.gsb.gov.tr) ulaşabilecek.

 

Öğrenciler 24 Saat KYK Çözüm Merkezine Ulaşılabilir

Öğrencilerin yaşadığı sorunlara anında çözüm bulmak için 7/24 hizmet veren KYK KİM (Kurumsal İletişim Merkezi), başvuru süresince de öğrencilerin hizmetinde olacak.

Öğrenciler, 444 1961 numaralı Kurumsal İletişim Merkezinden ya da Kurumun resmi Twitter hesabı KYK_DESTEK üzerinden yardım talebinde bulunabilecek.

 

Burs ve Kredi Başvuruları Daha Sonra Alınacak

KYK tarafından öğrencilere sunulan KYK Kredisi ve KYK Bursu için başvurular daha sonra alınıyor olacak. İlgili başvurular ile alakalı olarak gerek sitemiz üzerinden gerekse de KYK’nın sitesi üzerinden duyurular yapılacaktır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM
?>