2017/2018 Dönemi VGM – Başbakanlık Bursu Sonuçları Açıklandı

Vakıflar Genel Müdürlüğü - VGM Burs Başvuru Sonuçları 2018
Abone Ol
Daha Fazla

Vakıflar Genel Müdürlüğü – VGM tarafından Üniversite Öğrencilerine sunulan VGM – Başbakanlık Bursu Sonuçları (2017/2018) açıklandı.

KYK Başvurularından önce yapılan ancak KYK Başvuru Sonuçlarına göre değerlendirildiği için gecikmeli olarak açıklanan VGM Burs Başvuru Sonuçları kendi web sitesi üzerinden öğrencilerin bilgisine sunuldu.

Aşırı yoğunluk sebebiyle ara ara ulaşımda sıkıntı yaşanan web sitesine erişmek ve Burs Sonuçlarını Sorgulamak için https://hhys.vgm.gov.tr:7778/Basvuru/WF_Burs_Sonuc_Sorgu_YO.ASPX adresini kullanabilirsiniz.

 

Ödemeler Ekim Ayından Başlatılacak

VGM – Başbakanlık Bursu almaya hak kazanan öğrenciler Ekim – Kasım – Aralık ve Ocak ayı ödemelerini toplu olarak alacaklar.

KYK Kredi ve Burslarında olduğu gibi Başbakanlık – VGM Bursundan da öğrencilere ödemeleri Ekim ayından hesaplanarak ödenmiş olacak.

VGM tarafından yapılan açıklama ise şu şekildedir:

“2017-2018 eğitim dönemi yükseköğrenim burs başvuru değerlendirmeleri tamamlanarak sonuçlar açıklanmıştır. Burs almaya hak kazanan yükseköğrenim öğrencilerimize bursları işlemlerinin tamamlanmasının ardından Ekim 2017 ayından itibaren geriye dönük olarak ödenecektir.”

 

VGM – Başbakanlık Burs Rakamları Nedir?

 

Başbakanlık Bursu olarak Yükseköğrenim öğrencilerine 2017 / 2018 Eğitim ve Öğretim yılı içinde aylık 250,00 TL burs verilecektir.

Yükseköğrenim öğrencilerine, burs almaya hak kazandıktan sonraki her yıl 8 Ay burs ödemesi yapılacaktır. Yaz döneminde Başbakanlık Bursu ödemesi yapılmamaktadır.

Diğer sorularınız için- VGM Bursu – Başbakanlık Bursu Nedir ve Nasıl Başvurulur? Sıkça Sorulan Sorular  adresine bakabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti