KYK Burs ve Kredi Taahhütname Onay Süreci Uzatıldı

KYK Burs ve Kredi Taahhütname Onay Süreci Uzatıldı

2016/2017 yılında Burs veya Kredi almaya hak kazanan ancak E-Devlet üzerinden Taahhütname Onay İşlemlerini yapmayan öğrenciler için Ek Süre verildi.

2016/2017 yılında Burs veya Kredi almaya hak kazanan ancak E-Devlet üzerinden Taahhütname Onay İşlemlerini yapmayan öğrenciler için Ek Süre verildi.

Geçtiğimiz senelerden farklı bir sistem kullanılarak yapılan Başvuru Onay Sürecinde birçok öğrenci E-Devlet üzerinden giriş yaparak Burs ve Kredi Taahhütnamelerini onaylamış ve ödemelerini almaya başlamışlardı.

Ancak süreci kaçıran yada bu tarz bir işlem yapması gerektiğini bilmeyen öğrenciler için KYK tarafından 18 Aralık 2016 tarihi gece yarısına kadar Taahhütname Onaylama Ekranı açık tutulacak.

 

18 Aralık Gece Yarısına Kadar Onaylayabilirsiniz

Kredi ve Yurtlar Kurumundan kendisine burs/kredi çıkan ancak taahhütnamesini zamanında onaylamayan öğrenciler 18 Aralık 2016 Pazar günü gece 23.59’a kadar burs/kredi taahhütnamelerini e-devlet şifreleri ile onaylayabilecek.

  KYK Burs ve Kredisi Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

Taahhütnamesini geç onaylayan öğrenciler Aralık ayında yapılan ödemeleri kaçırdıkları için Ocak ayında Ekim – Kasım – Aralık ve Ocak ayı olmak üzere 4 aylık Burs veya Kredi ödemesi alacaklardır.

 

Taahhütname Onaylama İşlemleri Neden Yapılıyor?

Eskiden öğrencilere Noter üzerinden yapılan sözleşme artık E-Devlet üzerinden yapılıyor.

Bir anlamda size Burs veya Kredi almak isteyip istemediğiniz soruluyor, Kredi alacaklar için ne kadarlık bir borcun altına girildiği açıklanıyor ve buna istinaden sizden konuyla alakalı olarak onay alınmış oluyor.

Taahhütname Onay Sisteminin temel mantığı bu şekilde.

Sosyal Medyada Paylaşın:

20 yorum

 1. taahhütnamede ek süre verildi ve bende onayladım bankaya gittim kartımıda aldım 6 aydır kredim yatmıyor kykyı aradım taahütnameyi onaylamaktan vazgeçmişsiniz diyor ben öyle bişey yapmadım daha sonra aradım bana dedıler tekar taahütnameyı onaylayabıllırsınız ama şuan e devlette gözükmüyo bunun için napabılırm

  • KYK ile yeniden bir görüşün. Sorun var mı yok mu baksınlar. Durumu izah edin. En kötü dilekçe yazmanız lazım

 2. HERKES ARASIN LÜTFEN AMA BURS TAAHHÜTNAMESİ DEMEYİ UNUTMAYIN YURT BAŞVURUSU İLE KARIŞTIRIYOLAR .HER ARADIĞIMDA FARKLI Bİ BİLGİ VERİYOLAR KESİN BİLGİ NE ZAMAN ULAŞIR ELİMİZE

 3. Hala ek sure ile ilgili bi aciklama yapilmadi dilekce de gonderdik olmadi ne olacak simdi. Neden kimse bisey soylemiyor gecen sene uzatilmis niye bu sene uzatilmiyor

 4. Tahaattutname onayıni kaçırdığımız için bimere mi dilekçe yazacağım veya nereyi arayıp başvuruda bulunabilirim?

 5. Kyk taahhütname onay süresi uzatılabilir mi aradım her yıl uzatılıyor dediler bu yılda olabilirmiş.Yapmamız gereken ne var?

  • Geçen sene uzamadı. Bu sene de KYK bilir. Arayıp Mail atıp başvurularınızı yapın. Çok başvuru gelirse uzayabilir.

 6. Benim kızıma MEB bursu çıkmıştı. 18 yaşından küçük olduğu için ben de onayladım. Ancak hesap hala açılmadı. Sorgulama yaptığımda Kyk burs kredi hesabınız bulunmamaktadır yazıyor. Kyk yı ve banka müşteri hizmetlerini aradım ama tatmin edici bir cevap alamadım.

  • Hem siz hem de o onay verdi ise sorun olmaması lazım. KYK size bilgi vermesi lazım. En azından Burs Onayı hakkında. Burs onaylandı ise Bankaya gidip hesap konusunda ne yapılmış ona bakacaksınız.
   Konuyu KYK İletişim Hattından sorgulayın.

  • Konuyla alakalı olarak KYK yı arayıp bilgi isteyin ve ek süre talebinde bulunun. KYK gelen başvuru çok olursa ek süre verecektir. Onların elinde. Şuan duyurulan bir ek süre bilgisi yok
   Yine de e-Devlet üzerinden sayfayı bir kontrol edin

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM
Açıköğretim